Zemi zachvátil nový virus, který zabíjí ty nejbohatší. Režisér kontroverzní Díry připravuje pandemický thriller s Rosamund Pike

Zemi zachvátil nový virus, který zabíjí ty nejbohatší. Režisér kontroverzní Díry připravuje pandemický thriller s Rosamund Pike 8 obrázků v galerii
Rosamund Pike | Foto: Netflix
Filmy o zabijáckých virech brzy dostanou nový přírůstek s názvem Rich Flu, v němž se bude Rosamund Pike potýkat s nemocí, která postupně vyhlazuje nejbohatší lidi planety.

Španělský režisér Galder Gaztelu-Urrutia se zapsal do povědomí publika sci-fi dramatem Díra, které se v březnu 2020 stalo velkým hitem Netflixu. Dystopických vyhlídek se začínající filmař bude držet i ve svém následujícím projektu, jímž bude thriller Rich Flu. Ten má pojednávat o zvláštním onemocnění, jemuž z neznámých příčin padají za oběť ty nejbohatší a nejvlivnější světové osobnosti. Po miliardářích jsou v ohrožení také multimilionáři a brzy je jasné, že v bezpečí nezůstane nikdo, kdo nashromáždil alespoň špetku bohatství. Svět se obrací v neřízený chaos a lidé zkouší předejít zkáze tím, že trh znovu zaplní dávno nežádoucími položkami.

Scénář k Rich Flu má na starost Gazletu-Urrutia společně s Pedrem Riverem, jenž spolupracoval už na zmiňované Díře. Ta zkoumala psychiku lidí uvězněných v důmyslném labyrintu, v němž přežití závisí na přídělu jídel a davové spolupráci. A podobné psychologické aspekty může zdůrazňovat i nadcházející snímek, v němž bude lidstvo přemýšlet, jak zastavit nákazu motivovanou soukromým vlastnictvím lidí.

Film bude produkovat Pablo Larraín, jenž režíroval životopisná dramata Spencer a Jackie, a hlavní roli si zahraje populární Rosamund Pike. Ta získala oscarovou nominaci a všeobecné uznání za výkon v thrilleru Davida Finchera Zmizelá, zazářila v satiře Jako v bavlnce a v současnosti je k vidění ve fantasy seriálu Kolo času. „Pouze takto inteligentní a odvážná umělkyně může tomuto filmu vdechnout život,“ prohlásil Gazletu-Urrutia na adresu hollywoodské herečky žijící v Praze.

Zmizelá | Foto: Cinemart

Režisér rovněž periodiku Hollywood Reporter sdělil své tvůrčí motivace, s nimiž k filmu přistupuje: „Rich Flu je rozsáhlá psychologická sága plná zvratů a překvapení. V prvé řadě je to ale komplexní a provokativní cesta do hlubin lidské duše a na vrchol naší sebestřednosti.“

Produkce by měla odstartovat na podzim tohoto roku. Jsme zvědaví, zda se Rich Flu zařadí po bok již klasických pandemických hitů jako Smrtící epidemie nebo Nákaza a zda se inspiruje dodnes aktuálním poselstvím Čapkovy Bílé nemoci.

Ankety
Chtěli byste vidět film nahlížející kriticky vládu Alžběty II?
Ano, rozhodně.
Ano, ale až s odstupem času.
Ne, o mrtvých jen dobře.
Ne, Alžběta ani královská rodina mě nezajímají.
Nejnovější články:
Načíst další články