Nelítostný souboj: Kultovní režisér Michael Mann letos přinese pokračování jedné z největších filmových klasik vůbec

Nelítostný souboj: Kultovní režisér Michael Mann letos přinese pokračování jedné z největších filmových klasik vůbec 8 obrázků v galerii
Nelítostný souboj | Foto: Warner Bros.
Kdo by zapomněl na legendární souboj hereckých velikánů Al Pacina a Roberta De Nira, jemuž mimo jiné vzdal hold Christopher Nolan úvodní scénou v bance v Temném rytíři?

V pokračování klasické kriminálky Nelítostný souboj naváže kultovní scenárista a režisér Michael Mann dějově tam, kde skončil. Asi nepřekvapí, že vzhledem k pokročilému věku u toho ale nebudou hvězdy původního filmu. Nelítostný souboj 2 totiž nevzniká pro plátna kin, ale jako knižní román.

Al Pacino a Michael Mann při natáčení Nelítostného souboje | Foto: 1995 Warner Bros.

Zajímavé je, že půjde současně o pokračování a prequel. Kniha se tak nepřímo vydá ve stopách slavného Kmotra II, ironií osudu také filmu, kde se sešli Pacino a De Niro (leč v něm nesdíleli žádnou společnou scénu, neboť se jejich linie odehrávaly v jiných časových obdobích).

Román napsal Mann společně se spisovatelkou mysteriózních thrillerů a držitelkou ceny Edgar Meg Gardiner. Příběh se zaměří na postavu Vala Kilmera Chrise, který se po katastrofální bankovní loupeži a chaotické přestřelce snaží uniknout z Los Angeles. Vrací se také k Neilu McCauleymu a Vincentu Hannovi, které nezapomenutelně ztvárnili právě De Niro a Pacino. Kniha odhalí, jak se z nich stali lidé, které jsme potkali v Nelítostném souboji.

Nelítostný souboj | Foto: 1995 Warner Bros.

„Když jsem film psal, bylo pro mě nezbytné vytvořit kompletní životní příběhy všech postav a vědět o nich všechno,“ řekl Mann v rozhovoru pro Deadline.

Ačkoli Mann od thrilleru Hacker (2015) nic nerežíroval, je vytíženým producentem a podle dostupných informací má v přípravě hned několik projektů–- mimo jiné filmy o závodní legendě Enzovi Ferrarim a mafiánovi Samu Giancanovi. Nelítostný souboj 2 se dostane na knižní pulty letos v srpnu. Doufejme, že na český překlad nebudeme příliš dlouho čekat.

Původní snímek si můžete pustit na Netflixu, podívejte se na trailer:

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články