Tvůrci komedie Vlastníci v první upoutávce představují svou hvězdně obsazenou „vlakovou“ novinku

Tvůrci komedie Vlastníci v první upoutávce představují svou hvězdně obsazenou „vlakovou“ novinku 4 obrázky v galerii
Mimořádná událost (2022) | Foto: CinemArt / Jaroslav Kutheil
Řítí se na nás další černohumorná kritika čecháčkovství v podání Jiřího Havelky? Jeho nový film nese název Mimořádná událost.

Herec, scenárista a režisér Jiří Havelka před dvěma roky filmovou adaptací své divadelní hry Vlastníci uspěl na všech frontách. Snímek se stal diváckým hitem a získal i několik ocenění, včetně tří Českých lvů. Nyní populární autor přichází s novým filmem, který bude mít zřejmě s jeho předchozím titulem mnoho společného.

Trailer: Mimořádná událost

Hořká komedie Mimořádná událost bude vyprávět o různorodé skupině Čechů, které spojí nepříjemná situace – ocitnou se v nikým neřízeném motoráčku. Panika může začít...

Zatímco ve Vlastnících se Havelka strefoval do neduhů české národní povahy prostřednictvím zdánlivě běžné schůze vlastníků bytových jednotek, tentokrát bude zkoumat (a zesměšňovat) českou malost prostřednictvím poněkud adrenalinovější zápletky. Jádrem snímku ale bude pravděpodobně totéž, co minule – povahově rozdílní lidé a jejich reakce na vypjaté chvíle a konflikty, které naplno odhalí jejich nedokonalé charaktery.

Cestující ve filmu ztvárnili Jana Plodková, Igor Chmela, Jaroslav Plesl, Jenovéfa Boková, Alois Švehlík, Robert Mikluš, Ctirad Götz a další.

Do českých kin snímek dorazí 3. února 2022.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články