„Je to fikce s draky,“ říká Peter Dinklage. Hvězda Hry o trůny nechápe fanoušky, kteří odepsali poslední řadu

„Je to fikce s draky,“ říká Peter Dinklage. Hvězda Hry o trůny nechápe fanoušky, kteří odepsali poslední řadu 9 obrázků v galerii
Hra o trůny | Foto: HBO
Jedna z čelních hereckých tváří úspěšné i zatracované Hry o trůny, představitel Tyriona Lnnistera Peter Dinklage, nemá pochopení pro vlnu kritiky, která se snesla na finální osmou sérii. Postoj náročných fanoušků byl podle něj jednotvárný a zpátečnický.

Hra o trůny se s velkým humbukem završila v květnu 2019, kdy byla na HBO odvysílána poslední epizoda osmé série s názvem Železný trůn. Seriálový fenomén na motivy knih George R. R. Martina se dlouhodobě těšil enormní popularitě, což se diametrálně změnilo právě s premiérou finální šestidílné řady. Osudy některých milovaných postav, velký zvrat kolem dračí matky Daenerys (Emilia Clarke) a rozřešení otázky, kdo nakonec usedne na ikonický železný trůn, se setkaly spíše s odporem a nepochopením. Sám Martin, jenž své obsáhlé knihy teprve dokončoval, přiznal, že jeho konec by vypadal jinak.

Peter Dinklage - Hra o trůny | Foto: HBO

Trochu jiný názor na všeobecnou hysterii má představitel Tyriona Lannistera Peter Dinklage. Ten nedávno poskytl rozhovor pro New York Times ohledně svého nového snímku Cyrano, za který už obdržel nominace na Critics Choice Award a Zlatý glóbus. A samozřejmě došlo i na dotaz týkající se problematického finále Hry o trůny. „Všichni chtěli, aby krásní bílí lidé společně odjeli do západu slunce,“ rýpl si do nespokojených diváků Dinklage, jenž za svůj výkon v seriálu nasbíral hned čtyři ceny Emmy.

Vyjadřoval se konkrétně k poslední epizodě, v níž se konečně představil nový král Západozemí. A to ke značné nelibosti mnoha sledujících. „Mimochodem, je to jen fikce. Jsou v ní draci. Přeneste se přes to,“ dodal s úsměvem. „Ale vážně, ten seriál podrývá vše, o čem jsme přesvědčení, a to na něm právě miluji. Ano, bylo to nazváno Hra o trůny. Ale lidé v ulicích se mě pořád ptali: ‚Kdo skončí na trůnu?‘ Netuším, proč je nejvíc zajímalo právě tohle, seriál toho skýtal mnohem více.“

Dinklage rovněž neváhal vyzdvihnout svůj oblíbený moment, který se objevil v jedné z finálních epizod (obsahuje spoilery). „Jeden z mých oblíbených momentů nastal, když drak spálil trůn, protože to v podstatě zabilo celou tu konverzaci. A to je z pohledu tvůrců neuctivé a zároveň brilantní: ‚Zmlkněte, o tomhle to není.‘ To dělali neustále. Tušili jste nějaký zvrat, ale oni přišli s úplně něčím jiným. Každý si při sledování skládal vlastní příběhy, ale nikdo nebyl tak dobrý, aby odhadl, s čím seriál přijde,“ uzavřel herec svou obranu Hry o trůny i hlavních showrunnerů Davida Benioffa a D. B. Weisse.

Hra o trůny | Foto: HBO

Cyrano od režiséra Joe Wrighta vstoupí do českých kin 10. března 2022, přičemž na Petera Dinklageho se můžeme těšit také v remaku Divoké bandy od Mela Gibsona nebo v předělávce pokleslého osmdesátkového hitu Toxický mstitel. Hra o trůny se pochopitelně dočká očekávané prequelové série s názvem Rod draka, která dorazí někdy v průběhu příštího roku.

Souhlasíte s argumenty Petera Dinklage, nebo finále Hry o trůny zavrhujete?

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články