20.12.2021, 15:15

Top kina ČR: Spider-Manův impozantní finiš ustanovil divácký rekord sezóny 2021

Top kina ČR: Spider-Manův impozantní finiš ustanovil divácký rekord sezóny 2021 7 obrázků v galerii
Spider-Man: Bez domova | Foto: Falcon
Před týdnem jsme si zoufali, že nejnavštěvovanější film víkendového žebříčku horko těžko překonal metu 10 tisíc diváků. Teď všechno rozbil Spider-Man, když do českých kin od čtvrteční premiéry nalákal už přes 200 tisíc fanoušků a fanynek a ustanovil nový letošní rekord návštěvnosti a tržeb v rámci premiérového víkendu! Covid necovid.

5. ZPÍVEJ 2 (země vzniku: USA)

tržby 474 tisíce Kč / návštěvnost 2920 diváků / 36 kin

Pokračování hudebního animáku Zpívej (2016) šlo do kin víkend před premiérou s omezeným počtem promítacích míst a stejně to stačilo na pátou příčku. Před pěti lety utržilo první Zpívej celosvětově přes 630 milionů dolarů, dvojka prozatím v USA nasazena nebyla, tak jen opatrně oťukává méně zajímavé regiony (včetně toho tuzemského) a Universal snímek rovnou pustí do online prostředí.


4. ENCANTO (USA)

tržby 784 tisíce Kč / návštěvnost 5231 divák / 75 kin

Rodinné animáky to mají v době covidové v kinech těžké, což dokládá disneyovka Encanto. U nás se promítá necelý měsíc, na kontě má pouhých 32 tisíce diváků a necelých 5 milionů korun v rámci tržeb. Celosvětově Encanto v kinech utržilo pouhých 175 milionů dolarů, což je na prvotřídní disneyovku vážně tristní.


3. KLAN GUCCI (USA)

tržby 1 milion 272 tisíce Kč / návštěvnost 7463 diváci / 81 kino

Gucci byl sesazen! Novinka Ridleyho Scotta spadla z prvního až na třetí příčku, když ji poprvé předběhla tuzemská romantická komedie Přání Ježíškovi. Klan Gucci se nicméně udržel třikrát na špici, navíc v době, kdy se do kina prostě na nic nechodilo.


2. PŘÁNÍ JEŽÍŠKOVI (Česká republika)

tržby 1 milion 334 tisíce Kč / návštěvnost 8738 diváků / 120 kin

Šest víkendů se mezi komerčně nejúspěšnějšími tituly drží Přání Ježíškovi. Recept na komerční trhák ovšem nevyšel, protože covid a možná ještě něco jiného. Za téměř měsíc a půl od premiéry má snímek s Richardem Krajčem v jedné z hlavních rolí na kontě 158 tisíců diváků a 24 milionů korun v rámci tržeb, což jsou nižší čísla, než která dokázal za pouhé tři dny od premiéry pokořit nejnovější Spider-Man!


1. SPIDER-MAN: BEZ DOMOVA (USA)

tržby 29 milionů 594 tisíce Kč / návštěvnost 179 935 diváků / 218 kin

Spider-Man uzavírá pomyslnou filmovou trilogii režiséra Jona Wattse s Tomem Hollandem v hlavní roli a činí tak ve velkolepém stylu. V USA o víkendu otevřel za 253 miliony dolarů (!!!), přičemž má prozatím na kontě 587 mega. U nás vzali diváci kina útokem (jaký div) a přepsali tak letošní rekord víkendové návštěvnosti, který doposavad držel druhý Venom (víkendová návštěvnost 131 087 diváků). O čem to vypovídá? O tom, že když je dostatečně silné lákadlo, lidé do kina zkrátka vyrazí. Musí jít o silnou popkulturní značku, nic jiného nemá šanci. Což si povíme za týden, až budeme znát premiérové tržby a návštěvnost nejnovějšího Matrixu...


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na co se v létě nejvíc těšíte v kině a na streamu?
The Boys, třetí řada
Ms. Marvel
Hustle
Peaky Blinders, finální řada
Jurský svět: Nadvláda
Umbrella Academy, třetí řada
Elvis
Thor: Láska jako hrom
The Gray Man
She-Hulk
Na dovolenou a na koupání!
Nejnovější články:
Načíst další články