24.11.2021, 08:00

Ridley Scott nepolevuje a slibuje velké věci pro fanoušky Blade Runnera a Vetřelce

Ridley Scott nepolevuje a slibuje velké věci pro fanoušky Blade Runnera a Vetřelce 3 obrázky v galerii
Blade Runner | Foto: Warner Bros.
Ridley Scott má sice 83 let, ve svém nasazení ale nepolevuje. Jen letos nám naservíroval hned dva filmy (Poslední souboj, Klan Gucci), oba výborně hodnocené a pravděpodobně útočící na nějaké ty prestižní ceny. Vyjma „nových“ značek se Scott rád věnuje i svým starším projektům. Nyní se rozpovídal o budoucnosti Vetřelce a Blade Runnera.

Oba se dočkají hraných seriálů. „Máme napsaný pilot pro seriál Blade Runner a bibli, která prezentuje show zhruba na deset hodin,“ uvedl Ridley Scott. Pokud jde o Vetřelce, pilotní díl se teprve píše, stejně tak Scott usilovně pracuje na bibli a počítá se zhruba stejnou délkou.

Není bez zajímavosti, že diváci léta spekulují, zda se Blade Runner a Vetřelec náhodou neodehrávají ve stejném filmovém vesmíru. Scott to nikdy přímo nepotvrdil, jednou se nicméně nechal slyšet, že Los Angeles v Blade Runnerovi by klidně mohlo být místem, odkud se posádka lodi Nostromo vydala do vesmíru. „Takže jinými slovy, když se posádka Vetřelce vrátí, mohla by vstoupit do toho města a zajít do baru v ulici poblíž místa, kde Deckard bydlí. Takhle jsem o tom přemýšlel," uvedl k možnému propojení obou světů Scott.

Ridley Scott a Harrison Ford na place Blade Runnera (1982) | Foto: Warner Bros.

Zatímco v případě Vetřelce o připravovaném hraném seriálu již nějakou dobu víme, informace o hrané show ze světa Blade Runnera je novinkou. Pro fanoušky jednoznačně vítanou, neboť očekávaná anime série Blade Runner: Black Lotus, která měla premiéru před dvěma týdny, zklamala. Spíše než kultovní Scottův film připomíná svou atmosférou Alitu Roberta Rodrigueze.

Zatím není jisté, kdy televizní Vetřelec a Blade Runner dorazí na obrazovky. Který seriál vás láká víc?

Víc se těším od Ridleyho Scotta na...
Hraný seriál ze světa Vetřelce
Hraný seriál ze světa Blade Runnera
Ani jedno mě extra nezajímá
Ankety
Líbí se vám trailer k Betlémskému světlu?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články