22.11.2021, 19:00

Jen počkej, zajíci!, na němž generace X vyrůstala, bude pokračovat. V novém videu ale spíše děsí

Jen počkej, zajíci!, na němž generace X vyrůstala, bude pokračovat. V novém videu ale spíše děsí 9 obrázků v galerii
Jen počkej, zajíci! | Foto: Central Television USSR
Slavný sovětský animovaný seriál Jen počkej, zajíci! o škorpení vlka a zajíce si získal popularitu i daleko za hranicemi Sovětského svazu, kde vznikal mezi lety 1969 a 2006. Jeho pokračování se nyní představuje v první upoutávce, která ale příliš důvodů k radosti neskýtá.

Jen počkej, zajíci! byla v podstatě sovětská obdoba Toma a Jerryho, v němž smolař vlk opětovně naháněl vychytralého zajíce. Od 1. ledna 1969, kdy měl premiéru první díl, nakonec vzniklo dvacet epizod o přibližně desetiminutových formátech, přičemž poslední čtyři byly vyrobeny po pádu komunismu (v nich už ale vlk nebyl takový gauner, přestal dokonce i pít a kouřit). Jednalo se o animovaný projekt výtvarníka Svetozara Rusakova a režiséra Vjačeslava Kotěnočkina. Rozpustilý a zábavný seriál, jejž si z dětství pamatujeme díky půvabné animaci a pro hlášky jako „Ty... zajíci... jen počkej!“, byl nakonec vysílán ve 102 zemích po celém světě. A nyní bude po patnáctileté odmlce pokračovat.

Nové díly má na starosti studio Sojuzmultfilm, které dříve oznámilo, že plánuje vyrobit 52 epizod a změnit animaci, aby se přizpůsobilo požadavkům moderní mládeže. Na projektu se už nemůže podílet žádný z originálních tvůrců – Kotěnočkin zemřel roku 2000 a Rusakov o šest let později. Premiéra by měla být už někdy v prosinci a k vidění je první trailer, který už během 45 vteřin vzbuzuje pochyby o tom, zda takovou modernizaci někdo potřeboval.

Animace ve stylu ruského seriálu Máša a medvěd ztrácí původní kouzlo a pestrobarevné provedení působí hodně lacině. Prostor dostávají nové postavy jako ježek a srnec a vtípek odkazující na Matrix se bije s nudným dětinským handrkováním. Z tak krátkého sledu záběrů se toho moc vyčíst nedá a je možné, že tvůrci ve výsledku překvapí, ale zatím to vypadá spíše na průšvih. Toho si všímají i v Rusku, kde zpravodajský web Rossijskaja gazeta uvedl, že trailer naplňuje očekávání plná hrůzy. Studio navíc zakázalo přidávat k videu na YouTube komentáře, jako kdyby předem počítalo s vlnou kritiky.

Máte rádi původní seriál? Myslíte si, že má nadcházející verze šanci na něj důstojně navázat?

Podívej se na Jen počkej, zajíci! online hned teď!

Ankety
Líbí se vám trailer k Betlémskému světlu?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články