Sněhulák podle románu Joa Nesbøa měl být hit. Místo toho vznikl propadák a režisér překvapil upřímnou odpovědí, co se pokazilo

Sněhulák podle románu Joa Nesbøa měl být hit. Místo toho vznikl propadák a režisér překvapil upřímnou odpovědí, co se pokazilo 9 obrázků v galerii
Sněhulák | Foto: Universal Pictures
Snímek, v němž si poněkud problematického policejního inspektora Harryho Holea zahrál Michael Fassbender, si můžete dnes večer před desátou pustit v televizi. Sněhulák měl odstartovat novou úspěšnou filmovou sérii, místo toho to projel na všech frontách.

Kritici (nejen odborní, ale i z řad běžných diváků) Sněhulákovi vyčítali zmatenost, zbytečné postavy a nedotažené dějové linie. Normálně by to možná nikoho nepřekvapilo, protože když dojde na adaptace komplexních knih, je celkem běžné, že jejich „vykostěním“ vznikne určitý zmatek (málokdy se vše z předlohy vejde do jednoho filmu). V případě Sněhuláka výsledná prohra zamrzela hlavně proto, že za snímkem stál opravdu schopný tým v čele s režisérem Tomasem Alfredsonem (Jeden musí z kola ven).

Sněhulák | Foto: Universal Pictures

Alfredsonovi samozřejmě kritika filmu neušla a na otázku, co se pokazilo, poskytl nečekaně upřímnou odpověď: „Náš čas na natáčení v Norsku byl příliš krátký, neměli jsme v ruce celý příběh, a když jsme se pak přenesli do střižny, zjistili jsme, že nám toho hodně chybí. Je to jako když stavíte velké puzzle a pár kousků nemáte, takže nikdy nevidíte, jak bude vypadat celek.“ Podle všeho nestihl Alfredson s týmem natočit nějakých 10 až 15 % scénáře.

Filmový Sněhulák byl ve výrobě léta, v roce 2011 se dokonce mluvilo o tom, že ho natočí Martin Scorsese. Alfredson se k projektu dostal v roce 2015. Bylo to dva roky před uvedením do kin, takže se může zdát, že měl na samotné natáčení dost času. Vtip ale spočíval v tom, že se dlouho nic konkrétního nedělo. Když konečně produkce přišla k penězům, začalo se naopak spěchat. To je ohromná škoda. Alfredson je vynikající režisér a k látce se povedlo přilákat skvělý herecký tým (Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, J. K. Simmons, Val Kilmer, Charlotte Gainsbourg, Toby Jones).

Pokud jste Sněhuláka neviděli, můžete to dnes ve 21:50 napravit na Nova Cinema. V rámci domácí projekce třeba budete v jeho hodnocení smířlivější.

Sněhulák | Foto: Universal Pictures
Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články