19.10.2021, 18:00

Top kina ČR: Temný Venom pozřel Karla, pokořil Jamese Bonda a ustanovil nový rekord

Top kina ČR: Temný Venom pozřel Karla, pokořil Jamese Bonda a ustanovil nový rekord 6 obrázků v galerii
Venom 2: Carnage přichází | Foto: Falcon
Tak tohle jsme vážně nečekali. Druhý Venom s Tomem Hardym a Woodym Harrelsonem se postaral o letošní víkendový rekord v rámci tržeb a návštěvnosti českých kin. Ať žije komiksová temnota.

5. VLK A LEV: NEČEKANÉ PŘÁTELSTVÍ (země vzniku: Francie)

Tržby 1 milion 278 tisíc Kč / návštěvnost 8 397 diváků / 120 kin

Pátá příčka patří novince s dvojicí netradičních hrdinů – vlkem a lvem. Rodinná dobrodružná podívaná sleduje jejich růst pod dohledem dvacetileté Almy a dává zapomenout na digitální triky. Díky mírně lepším tržbám snímek „trumfnul“ tuzemskou romatickou komedii Láska na špičkách (8 448 diváků, 1 milion 276 tisíc Kč).


4. MYŠI PATŘÍ DO NEBE (Česká republika, Slovensko, Francie, Polsko)

Tržby 2 miliony 568 tisíc Kč / návštěvnost 17 548 diváků / 134 kin

Tuzemský animák Myši patří do nebe snese světová měřítka (recenze jsou mimořádně kladné) a i díky tomu patří mezi nejnavštěvovanější tituly českých kin. Za necelé dva týdny od premiéry mají „Myši“ na kontě přes 40 tisíc platících a necelých 6 milionů korun v rámci tržeb. Česká animovaná škola má šanci na úspěch i v 21. století. Což je skvělá zpráva.


3. NENÍ ČAS ZEMŘÍT (Velká Británie, USA)

Tržby 7 milionů 32 tisíc Kč / návštěvnost 37 639 diváků / 95 kin

25. Bond a poslední s Danielem Craigem aktuálně na pomyslném bronzu. Za necelé tři týdny od premiéry má snímek Caryho Fukunagy na kontě přes 275 tisíc diváků a 50 milionů korun. Craig se loučí spolu s mimořádným filmem a všichni jsme zvědaví, kudy se cesta agenta 007 bude ubírat dál. Na to si budeme muset počkat minimálně do příštího roku, kdy producenti prozradí víc.


2. KAREL (Česká republika)

Tržby 8 milionů 635 tisíc Kč / návštěvnost 53 729 diváků / 160 kin

Minule žebříčku kraloval, tentokrát zájem o filmové loučení Karla Gotta klesl o 45 procent a snímek režisérky Olgy Malířové Špátové skončil druhý. Film, který produkovala vdova po Karlu Gottovi Ivana Gottová, má za necelé dva týdny od premiéry na kontě přes 210 tisíc diváků a necelých 32 milionů korun v rámci tržeb. Mezi desítku komerčně nejúspěšnějších filmů za rok 2021 v rámci českých kin se Karel dostane, ty úplně nejvyšší příčky však opanují jiné tuzemské tituly (Prvok, Šampón, Tečka a Karel; Zátopek).


1. VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ (USA)

Tržby 22 milionů 108 tisíc Kč / návštěvnost 131 087 diváků / 195 kin

Kdo se směje naposled a nejvíc? Druhý Venom s Tomem Hardym v hlavní roli. Opakuje se tak tři roky starý příběh, kdy démonický antihrdina vytřel zrak konkurenci poprvé. Diváci si zřejmě libují v temnotě, humorně laděných komiksovek mají dost a líbí se jim Hardy v hlavní roli. Dokonce tak moc, že víkendovými tržbami a návštěvností překonali dosavadní letošní rekord bondovky Není čas zemřít (20 milionů 953 tisíc KČ / návštěvnost 117 786 diváků v rámci premiérového víkendu). Není radno podceňovat kritičtěji hodnocené filmy a divácký vkus.


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články