david-suchy
david-suchy 10. 10. 2021 17:27
Opět to zavání tím, že si autoři natočili co chtěli, místo toho aby "zfilmovali NADACI".
Jako... hrozně rád bych viděl zfilmovanou Nadaci, nebo Rámu, a vůbec mě nezajímá nějakej stupidní, alternativní příběh!
0
0
boby-cze
boby-cze 9. 10. 2021 18:37
Ach jooooo, zase hodnocení naprosto neznsleho člověka. Bude to jako s Dunou. Prosím o hodnocení až člověka znaleho celého příběhu a nejlépe přečtení celé ságy.
Pak teprve pochopíte jak úžasně je to zpracované (píšu to po čtvrtém dílů)
0
1
Martrix
Martrix 9. 10. 2021 19:06
Chcete hodnocení člověka, který má Asimova přečteného celého? S autorkou článku souhlasím o to víc, že se co píše vztahuje i na čtvrtou epizodu, po které vidím tento seriál takto:
Kdybych se dokázal odprostit od faktu, že má jít o adaptaci knižní série, která má u mnoha čtenářů sci-fi téměř kultovní status, tak by mi nevadila ani tak rozvláčná epizoda, jakou čtverka je. Jenže to je stejné, jako kdyby měl třeba fanoušek Tolkiena překousnout, že Froda bude hrát Číňan, vezme si za ženu Legolasovu sestřenici a protože mu zahne s Aragornem, rozhodne se skočit do sopky v Mordoru. Ale po cestě se setká se Samem a zjistí, že ho vlastně přitahují muži, takže se s ním usadí v Helmově žlebu, který brzy zalidní skřety, které si uplácají z hlíny a nechají je oživit Gandalfem, potulným zombietvůrcem. Asi tak nějak vnímám odklon knižní Nadace od toho, co spatlal Goyer s Friedmanem dohromady. Baví mě vše kolem Cleonů (přestože jim Asimov tolik prostoru nevěnoval) a kdyby se do toho víc zapojili roboti a chytré intriky...vlastně kdyby to celé bylo chytré a ne jen ROZMÁCHLÉ (jak to rádi všichni vychvalují), bylo by mi úplně ukradené obsazení, které je bohužel poplatné době a možná bych překousl i nesmysly, které Goyer vyplodil.
0
0
vojta-raketak
vojta-raketak 10. 10. 2021 18:50
Ten seriál se ale nenatáčí jen pro lidi co znají předlohu.
0
0
Martrix
Martrix 11. 10. 2021 06:29
Jasně, ani já nečetl Zaklínače, takže mě nářky fanoušků nechávaly v klidu...tak to ale nepojmenuju Nadace, ale třeba Ozvěny budoucnosti a napíšu na motivy knih I. Asimova. Když něco pojmenuju originálním názvem, bylo by fajn ctít předlohu... .
0
0

Ankety

Půjdete do kina na Dunu?
  • Určitě, nemůžu se dočkat!
  • Ne, sci-fi mě nezajímají
  • Do kina nechodím, na filmy koukám jen doma
  • Co je to Duna?