V Rusku zakázali erotické drama o lesbických jeptiškách od tvůrce Robocopa a Základního instinktu

V Rusku zakázali erotické drama o lesbických jeptiškách od tvůrce Robocopa a Základního instinktu 3 obrázky v galerii
Virginie Efira a Paul Verhoeven na natáčení snímku Benedetta (2021) | Foto: Pathé Films
Diskutovanou novinku Paula Verhoevena si v Rusku na velkém plátně diváci zřejmě neužijí.

Benedetta, nový snímek 83letého kultovního holandského filmaře, který se proslavil zejména drsnými a krvavými snímky jako Robocop, Total Recall nebo Základní instinkt, byl úřady v Rusku zakázán. Skutečnými událostmi ze 17. století inspirovaný historický film o vztahu dvou jeptišek, z nichž jedna přesvědčí své okolí o tom, že byla vyvolena Bohem, aby skrze ni promlouval a konal zázraky, se měl v ruských kinech objevit pod názvem Pokušení. Distribuční firmě zatím nebylo od Ministerstva kultury sděleno, proč se snímek nebude moci v ruských kinech promítat.

Trailer Benedetty

V médiích se spekuluje, že provokativní film, který odvážně a nonkonformně propojuje témata církve, manipulátorství, intrik, zakázané lásky a sexu, byl v Rusku zakázán z důvodu, že politický systém v této zemi se opírá o spojenectví Kremlu s pravoslavnou církví. V Rusku jsou navíc sexuální menšiny stále utlačovány a tamní zákony dokonce zakazují jiné než "tradiční" modely chování a soužití.

Verhoeveno nejnovější dílo mělo premiéru na letošním filmovém festivalu v Cannes a vidět ho mohli i diváci v Karlových Varech. Benedetta by se měla objevit i v širší tuzemské kinodistribuci, zatím ale není známo kdy. Její recenzi očekávejte brzy.

Ankety
Půjdete do kina na Dunu?
Určitě, nemůžu se dočkat!
Ne, sci-fi mě nezajímají
Do kina nechodím, na filmy koukám jen doma
Co je to Duna?
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist