9.9.2021, 13:00

Příští týden odstartuje největší český festival sci-fi filmů. Slavný režisér hitu District 9 v Praze představí svou novinku

Příští týden odstartuje největší český festival sci-fi filmů. Slavný režisér hitu District 9 v Praze představí svou novinku 9 obrázků v galerii
District 9 (2009) | Foto: Sony Pictures
Festival Future Gate odstartuje 15. září v pražské Lucerně, kde se nám kromě ambiciózních science fiction snímků představí i nový titul režiséra Neilla Blomkampa. Na co vše se můžeme těšit?

Osmý ročník festivalu se bude konat od 15. do 20. září v Praze. Poté se ale přesune do Brna, kde bude trvat od 21. do 26. září a jeho ozvěny proběhnou začátkem října v Šumperku, Plzni a ve slovenských Košicích. Festival se ponese v postapokalyptickém duchu, jímž bude reagovat na současnou koronavirovou pandemii. Future Gate nabídne ve čtyřech sekcích (dokumenty, filmová soutěž, legendy sci-fi a ostatní novinky) přes třicet filmů.

Do hlavní festivalové soutěže se letos přihlásilo celkem 500 snímků, z nichž vzešla finální pětice Demonik, Lapsis, Poslední mise záhadného Paula W. R., Utajení bohové a Ve stínech. O vítězi rozhodne mezinárodní tříčlenná odborná porota. Ta se skládá ze storyboardisty Kurta van der Basche, dramaturga a ředitele kina Aero Jiřího Flígla a vědce Jana Lukačeviče. Diváci ale budou moci hlasovat taktéž, a to o vítězi Ceny diváků.

Demonik (2021) | Foto: IFC Midnight

Future Gate odstartuje 15. září v 18:30 hodin v pražské Lucerně a uvede jej francouzský titul reagující na klimatické nebezpečí Poslední mise záhadného Paula W. R. od Romaina Quirota. Hlavním hostem je kanadský režisér a scenárista jihoafrického původu Neill Blomkamp, kterého proslavily sci-fi snímky jako District 9, Elysium nebo Chappie. Na festivalu uvede svůj nejnovější vědecko-fantastický thriller s názvem Demonik a bude se účastnit také všech promítání svých starších filmů. Po všech projekcích budou následovat besedy s diváky, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

District 9 (2009) | Foto: Sony Pictures

Mezi dalšími hosty Future Gate bude režisér Chino Moya, jenž uvede svůj snímek Utajení bohové, režisérka Danielle Kummer s filmem Vetřelec na jevišti a Marc Fehse, tvůrce filmu Sky Sharks. V prodeji jsou už nyní vstupenky na všechny festivalové filmy. Základní cena je 120 Kč a v nabídce najdete i různé výhodné permanentky, které zajistí kromě vstupu do hlavních sálů také malý dárek.

Ankety
Těšíte se na bondovku Není čas zemřít?
Strašně moc!
Trochu
Vůbec ne
Nevím, o co jde
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist