9.9.2021, 13:00

Příští týden odstartuje největší český festival sci-fi filmů. Slavný režisér hitu District 9 v Praze představí svou novinku

Příští týden odstartuje největší český festival sci-fi filmů. Slavný režisér hitu District 9 v Praze představí svou novinku 9 obrázků v galerii
District 9 (2009) | Foto: Sony Pictures
Festival Future Gate odstartuje 15. září v pražské Lucerně, kde se nám kromě ambiciózních science fiction snímků představí i nový titul režiséra Neilla Blomkampa. Na co vše se můžeme těšit?

Osmý ročník festivalu se bude konat od 15. do 20. září v Praze. Poté se ale přesune do Brna, kde bude trvat od 21. do 26. září a jeho ozvěny proběhnou začátkem října v Šumperku, Plzni a ve slovenských Košicích. Festival se ponese v postapokalyptickém duchu, jímž bude reagovat na současnou koronavirovou pandemii. Future Gate nabídne ve čtyřech sekcích (dokumenty, filmová soutěž, legendy sci-fi a ostatní novinky) přes třicet filmů.

Do hlavní festivalové soutěže se letos přihlásilo celkem 500 snímků, z nichž vzešla finální pětice Demonik, Lapsis, Poslední mise záhadného Paula W. R., Utajení bohové a Ve stínech. O vítězi rozhodne mezinárodní tříčlenná odborná porota. Ta se skládá ze storyboardisty Kurta van der Basche, dramaturga a ředitele kina Aero Jiřího Flígla a vědce Jana Lukačeviče. Diváci ale budou moci hlasovat taktéž, a to o vítězi Ceny diváků.

Demonik (2021) | Foto: IFC Midnight

Future Gate odstartuje 15. září v 18:30 hodin v pražské Lucerně a uvede jej francouzský titul reagující na klimatické nebezpečí Poslední mise záhadného Paula W. R. od Romaina Quirota. Hlavním hostem je kanadský režisér a scenárista jihoafrického původu Neill Blomkamp, kterého proslavily sci-fi snímky jako District 9, Elysium nebo Chappie. Na festivalu uvede svůj nejnovější vědecko-fantastický thriller s názvem Demonik a bude se účastnit také všech promítání svých starších filmů. Po všech projekcích budou následovat besedy s diváky, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

District 9 (2009) | Foto: Sony Pictures

Mezi dalšími hosty Future Gate bude režisér Chino Moya, jenž uvede svůj snímek Utajení bohové, režisérka Danielle Kummer s filmem Vetřelec na jevišti a Marc Fehse, tvůrce filmu Sky Sharks. V prodeji jsou už nyní vstupenky na všechny festivalové filmy. Základní cena je 120 Kč a v nabídce najdete i různé výhodné permanentky, které zajistí kromě vstupu do hlavních sálů také malý dárek.

Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články