Prohýřený víkend kontroverzního basketbalisty a jeho sexy přítelkyně se stal legendou. Teď o něm v Hollywoodu vznikne hvězdně zaštítěný film.

Prohýřený víkend kontroverzního basketbalisty a jeho sexy přítelkyně se stal legendou. Teď o něm v Hollywoodu vznikne hvězdně zaštítěný film. 5 obrázků v galerii
Poslední představení | Foto: Netflix
Jedna z nejkontroverznějších a také nejvýraznějších figur v dějinách basketbalu si uměla pořádně užít, což nyní na vlastní kůži zažijí i filmoví fanoušci.

Oním basketbalistou není nikdo jiný než bouřlivák Dennis Rodman, jenž v druhé polovině devadesátých let zářil v dresu Chicago Bulls po boku Michaela Jordana. Jeho legendami opředená dvoudenní dovolená v Las Vegas se odehrála v průběhu mistrovské sezóny 1997-98, kdy Rodman randil s hereckou sexbombou Carmen Electrou. Basketbalová superstar si měla vyžádat volno poté, co se do úspěšného týmu po zranění vrátil kolega Scottie Pippen, a hlavní kouč Phil Jackson souhlasil s jediným víkendovým termínem. Jackson i Michael Jordan ostatně dobře věděli, že pokud chtějí z Rodmana na palubovce dostat to nejlepší, musí mu čas od času ustoupit v jeho bouřlivém soukromém životě.

Dennis Rodman | Foto: Netflix

Co se v hříšném Vegas během osmačtyřiceti hodin přesně odehrálo, to dodnes zůstává různorodě interpretovanou historií. Jisté však je, že šlo o řádně divoký výlet. Tak divoký, že filmové zpracování se jeví jako skvělý dárek nejen pro fanoušky basketu a samotného Rodmana. Snímek s pracovním názvem 48 Hrs. in Vegas navíc zaštítí dvojice Phil Lord a Chris Miller, která už má v Hollywoodu skvělou pověst. Jako režiséři stojí za hity 21 Jump Street nebo LEGO® příběh a coby producenti mají na svědomí třeba oscarový animák Spider-Man: Paralelní světy, který se opět pod jejich dohledem dočká druhého dílu.

Rodmanův legendární trip se však sám o sobě nevyrovná pověsti svého protagonisty, kterou ještě přiživila loňská dokumentární série Poslední představení, mapující právě inkriminovanou sezónu Chicago Bulls. Miller a Lord si jsou odkazu úspěšného basketbalisty, který se posléze věnoval také herectví a wrestlingu, dobře vědomi a právě jeho image hodlají vystavit hloubavějšímu životopisnému zkoumání. "Dennis odmítal následovat stádo. To z něj udělalo terč, ale současně i velkou hvězdu. Jeho víkend v Las Vegas je plný zábavy a skopičin, ale také důležitých otázek ohledně způsobu, jímž se zachází s veřejnými osobami - obzvláště v případě, kdy je jejich individualita dávána tak viditelně na odiv," stojí v oficiálním prohlášení oblíbené tvůrčí dvojice.

Miller a Lord se ovšem neusadí na režisérské židle a opět budou třímat pouze producentské žezlo, které jim coby výkonný producent pomůže nést rovněž samotný Rodman. Scénář pak dostal na starost Jordan VanDina, známý díky seriálu Animáci a komedii The Binge. Projekt zaštítí studio Lionsgate, jehož prezident dál rozvíjí nadšenou argumentaci Lorda s Millerem: "Existuje pouze jediný Dennis Rodman. Roku 1998 nebyl na světě nikdo zábavnější - nebo možná nebezpečnější, s kým byste chtěli jít na party. A to není ani polovina toho, kým ve skutečnosti je. Tento snímek vás vezme na nezapomenutelnou jízdu s mýtem, legendou a mužem, jakým Dennis je."

Dennis Rodman | Foto: Netflix

Pokud jste o Dennisi Rodmanovi právě slyšeli poprvé, nemělo by jít o překážku, která vás od případného zhlédnutí filmu v budoucnu odradí - při správném tvůrčím uchopení by mohla vzniknout vskutku divoká podívaná, která zaujme i diváky, jež basketbalu absolutně neholdují a výstřelky přeplácených hvězd jim jdou proti srsti. Už teď jsme každopádně zvědaví, kdo si slavného bouřliváka na vrcholu sil zahraje.

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články