V Lucasfilm najali na triky YouTubera, protože práci zvládal lépe než oni

V Lucasfilm najali na triky YouTubera, protože práci zvládal lépe než oni
Omlazení Luke a Leia | Foto: Lucasfilm
Deepfake je relativně mladá technologie, která (pokud to zjednodušíme) umožňuje dosadit tvář do již existujícího natočeného materiálu (takhle jsme si na Kinoboxu například ukázali, jak by vypadal drsný Harry s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli).

Takovou technologii lze samozřejmě využít i k tomu, že někoho omladíte, když dosadíte tvář z jeho starších filmů (respektive těch, kde je mu tolik, kolik pro video potřebujete). A jeden YouTuber díky tomu nyní získal práci snů.

Poté, co se ve finále druhé série Mandaloriana objevila omládlá verze Marka Hamilla v roli Luka Skywalkera, byly reakce při nejlepším smíšené. Nebyla to sice taková hrůza jako v případě princezny Ley v Rogue One, ale o velkém pokroku se také mluvit nedalo. YouTuber známý jako Shamook se rozhodl vzít věc do vlastních rukou a vytvořil svou deepfake verzi. A mnohem lepší.

Společnost Industrial Light and Magic vždy hledá talentované umělce a je pravdou, že najala umělce, který vystupuje pod online přezdívkou ‚Shamook‘," uvedl zástupce Lucasfilmu v prohlášení. To vysvětluje, proč Shamook v poslední době přestal nahrávat videa na svůj kanál. Slíbil ale nápravu: „Už jsem se v práci zabydlel, tak bych měl znovu nahrávat videa. Pořád to nebude jako dřív, ale doufám, že ne jenom jednou za měsíc.“

A nakonec ono zmíněné video.

Ankety
Těšíte se na bondovku Není čas zemřít?
Strašně moc!
Trochu
Vůbec ne
Nevím, o co jde
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist