Trailer: Ridley Scott se novinkou Poslední duel vrací k historickému žánru a pořád umí ohromit jako málokdo

Trailer: Ridley Scott se novinkou Poslední duel vrací k historickému žánru a pořád umí ohromit jako málokdo 5 obrázků v galerii
The Last Duel | Foto: Scott Free Productions
Můžeme řešit, jak moc se postupem let Ridley Scott jako režisér vyčerpal. Nikdo mu ale nemůže upřít, že pokud jde o technickou stránku věci, málokdo nabízí tak dokonale vypiplané měřítko, ve kterém historie na plátně opravdu jedinečným způsobem ožívá.

Novinka The Last Duel není zajímavá jen tím, že se jí Scott vrací k žánru historické podívané. Neméně zajímavé je i jméno scenáristů. Jsou jimi Ben Affleck a Matt Damon, kteří za celou svou kariéru společně napsali jediný film a to Dobrého Willa Huntinga, přičemž za svůj scénář rovnou získali Oscara.

Současně se tehdy postavili i před kameru a to samé platí i pro The Last Duel. Původní plán byl, že se ujmou hlavních protagonistů, kteří se utkají kvůli ženě (respektive pro falešné obvinění, ale to uvidíte v traileru), Affleck byl ale nakonec časově vázán jinde a tak svou postavu přenechal Adamu Driverovi a sám se ujal jedné z vedlejších rolí (která je vidět i v upoutávce).

Role osudové ženy, kolem které se celý spor točí, připadla Jodie Comer (Villanelle ze seriálu Na mušce). The Last Duel (Poslední duel) uvede do českých kin distribuční společnost Falcon a to 14. října letošního roku.

The Last Duel | Foto: Scott Free Productions
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist