Star Wars: Nová trilogie je takový průšvih, že možná dojde k remaku od tvůrců Mandaloriana

Star Wars: Nová trilogie je takový průšvih, že možná dojde k remaku od tvůrců Mandaloriana 6 obrázků v galerii
Star Wars | Foto: Lucasfilm
Netřeba si nic nalhávat - poslední Star Wars trilogie studiu nevyšla. Sedmá epizoda se zasekla někde mezi poctou a remakem, osmička uhnula tak razantně, že si s tím nikdo nevěděl rady (což platilo i pro fanoušky) a devítka se pokusila vše zalepit způsobem, že ignorovala, co se dalo, splácala různé myšlenky a výsledek se nezavděčil nikomu.

Zmatky okolo nové trilogie vedly k výrazně menším tržbám, než jaké si u Disneyho vysnili a následovalo velké rušení nejrůznějších ohlášených projektů (ale to se tak nějak čekalo už od propadu Solo: Star Wars Story).

Už to vypadalo, že studio vůbec netuší, jak s fenoménem dál naložit. A pak přišlo na konci roku 2019 vykoupení v podobě první série Mandaloriana. Její tvůrci Jon Favreau a Dave Filoni konečně trefili tu správnou míru nostalgie a novinek a fanoušci je za to odměnili pořádně vysokou sledovaností. O fantastickém hodnocení nemluvě. Druhá série si vedla stejně dobře a podle všeho někoho konečně osvítilo, aby začal řešit kostlivce ve skříni. Tím je zmíněná nová trilogie, kterou studio doslova zamrazilo filmovou sérii a nemůže její existenci ignorovat. Pokud tedy nenabídne nějakou alternativu.

Jon Favreau (uprostřed) a Dave Filoni (vpravo) na place Mandaloriana | Foto: Lucasfilm

A tu nyní podle všeho Favreau a Filoni chystají. Minimálně to prý potvrdil televizní producent Kamran Pasha s tím, že by se rovnou rebootovala celá trilogie. Pravděpodobně by to znamenalo úplně nový příběh bez postav, které již natočená trilogie představila. A těžko říct, jestli bude mít chuť k návratu někdo ze staré gardy. Dávalo by každopádně smysl, že by v Myším domě dali remaku zelenou. Momentálně nemají na co navazovat (respektive nemohou, protože by je fanoušci sežrali) a úplně nový směr by byl řešením.

Hlavní otázka ale míří na fanoušky: brali byste novou trilogii VII až IX, která by vymazala tu natočenou, nebo už jste se s jejím pojetím smířili a chtěli byste, aby následující filmy a seriály rozvíjely nastavené linky a postavy?

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články