Za životní prostředí musí začít bojovat i děti. Představuje se první ekologicky orientovaný animovaný film pro nejmladší diváky

Za životní prostředí musí začít bojovat i děti. Představuje se první ekologicky orientovaný animovaný film pro nejmladší diváky 2 obrázky v galerii
Ozi | Foto: GCI Film
Mohlo by se zdát, že se příroda zbláznila, ale spíše lze říci, že nám konečně vrací to, co jsme s ní za několik posledních desetiletí provedli. Pokud nedojde ke změně, po které volá několik posledních let i David Atteborough, můžeme se s ní rozloučit, stejně jako s naší civilizací.

A jelikož někteří z nás jsou stále nepoučitelní a nehodlají slevit ze svého pohodlného a již zajetého života, jsou naší největší nadějí naše děti, které jsou v mnohých ohledech chytřejší, pohotovější a přizpůsobivější, než je většina dospělých. Na děti bychom měli zaměřit pozornost v oblasti ochrany přírody a jako první si to uvědomili ve studiu GCI Film v Londýně, kde vzniká úplně první ekologický animovaný film pro děti.

Ozi | Foto: GCI Film

Jmenuje se Ozi a jeho hlavní hrdinkou je dospívající orangutanka, která kvůli kácení a ničení pralesů v Indonésii přišla nejen o domov, ale i o celou rodinu. K projektu se připojila i řada hereckých hvězd, které propůjčí hlasy jednotlivým postavám. Jsou mezi nimi Laura Dern, Donald Sutherland, Djimon Hounsou, ale i Dean-Charles Chapman, či Amandla Stenberg. A nikoho asi příliš nepřekvapí, že se produkce ujala společnost Leonarda DiCapria Appian Way.

Premiéru by měl mít Ozi v létě příštího roku. Důležitý je i fakt, že velká část tržeb tohoto filmu bude rozdělena mezi tři organizace bojující za ochranu přírody. Scénář snímku napsal Ricky Roxburgh, režíruje Tim Harper a vedoucím animačního týmu je veterán studia Pixar Rodrigo Blaas (jako animátor pracoval například na snímcích Vall-I, La Luna, Vzhůru do oblak nebo Auta).

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články