Hereckou primadonu dohnala rakovina hrtanu. Nyní se kaje a vzpomíná na minulost v novém dokumentu

Hereckou primadonu dohnala rakovina hrtanu. Nyní se kaje a vzpomíná na minulost v novém dokumentu 5 obrázků v galerii
Val | Foto: Prime Video
Hrál v hitech jako Top Gun, Nelítostný souboj, Doors, Tombstone nebo Batman navždy a svého času patřil mezi největší hollywoodské hvězdy. Ke své škodě si to uvědomoval.

Řeč je o herci Valu Kilmerovi, který měl počátkem devadesátek slušně našlápnutou kariéru. Bohužel mu však ego přerostlo přes hlavu a začal platit za problematickou primadonu. Joel Schumacher s ním na place Batman navždy (1995) slušně zápolil, John Frankenheimer po natočení jeho poslední scény pro Ostrov Dr. Moreau (1996) rovnou vykřikl "A teď toho bastarda dostaňte z mého placu!". A k tomu se Kilmerovi komerčně přestalo dařit.

Ostrov Dr. Moreau | Foto: 1996 New Line Cinema

Vynikající Lovci lvů (1996) propadli, Svatý (1997) měl odstartovat novou franšízu, ale tak tak se zaplatil, drahá sci-fi Rudá planeta (2000) byla přímo proslavená tím, jaké dusno vládlo mezi herci na place (Kilmer např. odmítal vylézt z přívěsu, pokud byl kolega Tom Sizemore na place) a ještě ve velkém vybouchla v kinech. A pak už velké nabídky vesměs nechodily a kariéra kdysi nadějného herce se přesunula převážně na video. Od roku 2013 o něm nebylo slyšet skoro vůbec. Později se ukázalo, že měl zdravotní problémy, přičemž v roce 2015 mu lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu, kvůli které podstoupil laryngektomii, tedy vynětí hrtanu (od té doby musí mít v krku dýchací trubici). Svůj zdravotní stav oficiálně odhalil světu v roce 2017, kdy se také vrátil před kamery malou rolí v krimi Sněhulák. Pokud jde o voiceover, který v traileru níže uslyšíte, nejde i Kilmerův hlas, ale o jeho syna Jacka.

Nový dokument prostě pojmenovaný Val, který vyjde exkluzivně na Prime Video 6. srpna, mapuje jeho cesty od nadějných počátků, přes pád až po poslední roky. Kilmer v něm otevřeně rekapituluje svůj život, k čemuž mimo jiné využívá i jím natočené a dosud nezveřejněné záběry (podle všeho Kilmer rád točil, co se dalo), které by měly zachytit nějakých 40 let jeho života.

Kilmer zůstává navzdory zdravotním problémům aktivní. V posledních letech si zahrál hned v několika filmech, měl by se vrátit jako Iceman v pokračování Top Gun: Maverick (2021) a z pozice scenáristy a režiséra připravuje snímek Mark Twain and Mary Baker Eddy, v němž by si měl zahrát roli Twaina.

Svatý | Foto: Paramount Pictures
Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články