12.7.2021, 13:00

Milovníci zombie žánru, připravte si peněženky. Blíží se sběratelská edice, kterou budete chtít doma na poličku

Milovníci zombie žánru, připravte si peněženky. Blíží se sběratelská edice, kterou budete chtít doma na poličku 11 obrázků v galerii
Noc oživlých mrtvol | Foto: 21st Century Film Corporation
Všeobecně se na našich stránkách sběratelským edicím moc nevěnujeme. Věc se má tak, že svého času se zdál být český trh pro studia lukrativní a nevycházelo toho tady málo. V posledních letech ale zájem opadl a tak musí sběratelé, pokud si chtějí nějaký ten atraktivnější kousek přidat do sbírky, koukat v zahraničí. A tam je z čeho vybírat.

Konkrétně mluvím o sousedním Německu, kde do filmových sběratelských edic šlapou ve velkém a fanoušek se tak může dostat k řadě opravdu zajímavých kousků (viz malá ukázka na konci článku). Přirozeně tyhle limitky postrádají českou podporu, ale co si budeme povídat - kdo je ochotný utratit několik tisíc za "podobnou zbytečnost", ten pravděpodobně stejně české titulky / dabing nepotřebuje, protože zná kupovaný film jako své boty.

A o jakém kousku se dnes bavíme? O Noci oživlých mrtvol! Sice nejde o Romerovu verzi z roku 1968, ale devadesátkový remake, ten nicméně natočil v žánru zkušený Tom Savini a odvedl velmi dobrou práci. Na co se fanoušci mohou těšit? Předně je tu 22 stránkový MediaBook s dvěma disky. Blu-ray disk nabídne snímek v původní, nesestříhané verzi (88 minut), Saviniho audiokomentář, dokument o natáčení a trailer. Druhý disk je DVD, bude na něm zkrácená verze filmu (84 minut) a totožná nálož bonusů (jistý si nejsem, ale podle dohledaného popisu se zdá, že budou bonusy vyloženě identické).

No a pak je tu hlavní hvězda večera - krásná soška s rukou trčící z hrobu.

Night of the Living Dead - Ultimate Collector´s Fan Edition | Foto: Sony Pictures Home Entertainment
Night of the Living Dead - Ultimate Collector´s Fan Edition | Foto: Sony Pictures Home Entertainment

Kdo je fanoušek žánru, případně snímku samotného, ten by se nepochybně za takový kousek v poličce nezlobil. Vyjde na 149,99 euro (s poštovným počítejte cca 4 tisíce), což se může zdát hodně, ale v rámci podobných edic jde víceméně o standard, přičemž tyhle exkluzivní německé kousky jsou obvykle dost velké a masivní, takže si svou cenu bez problémů obhájí.

Speciální fanouškovská edice Noci oživlých mrtvých vyjde již 5. srpna a objednávat můžete zde. Pokud vás zaujala, s nákupem bych příliš neváhal. Podobné kousky mají omezený počet kusů, zpravidla zmizí hodně rychle a pokud si je chce člověk pořídit později, je to z druhé ruky a za výrazně vyšší peníze. Například takový Karate Tiger je dnes, když už, k sehnání za několik desítek tisíc. A na konec několik slíbených dalších německých limited:

Planet der Affen Trilogie - Limited Collector's Edition | Foto: Twentieth Century Fox
Firefly - limitierte Sammleredition mit Büste und Mediabook | Foto: Twentieth Century Fox Home Entertainment
Hostel Limited Edition | Foto: Sony Pictures Home Entertainment
Alien 1-6 Collection - Special-Edition | Foto: Twentieth Century Fox
The Expendables Trilogy Limited Collector's Edition | Foto: Splendid Film/WVG
X-TRO - 5-Disc Special-Edition | Foto: Digi-Dreams-Studios
Maniac Ultimate Limited Collector's Fan Edition | Foto: Columbia Tristar DVD Vertrieb
Karate Tiger Special Edition | Foto: New World Pictures
Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články