Dvojici slavných herců pořádně šplouchá na maják. Unikátní letní kino zve na další projekci

Dvojici slavných herců pořádně šplouchá na maják. Unikátní letní kino zve na další projekci 6 obrázků v galerii
Maják | Foto: A24
Pražské kino Lucerna naváže v neděli 11. července ve 21:00 na sérii projekcí pod otevřeným nebem na střeše funkcionalistické dominanty pražského Žižkova, Domu Radost (bývalý Dům odborových svazů). Po klasice Miloše Formana Hoří, má panenko (1967) nebo muzikálu Starci na chmelu (1964) navážou organizátoři titulem z nedávné doby, černobílým dramatem Maják (2019) režiséra Roberta Eggerse s Robertem Pattinsonem a Willemem Dafoe v hlavních rolích. Buďte u toho a soutěžte o volňásky na akci.

O čem to je: Režisér a scenárista Robert Eggers, který na sebe strhl pozornost žánrových fanoušků i vyznavačů artových sfér debutem Čarodějnice (2015), opět spřádá důmyslně vystavěné dílo, které provází pověst strhující divácké podívané, osobité autorské vize i hypnotického klaustrofobního dramatu. Robert Pattinson a Willem Dafoe podávají fenomenální výkony coby strážci titulního majáku ve vyprávění zasazeném na konec devatenáctého století. Soužití větrem a lety ošlehaného, i notně vypitého námořníka a jeho nového nezkušeného asistenta se začne propadat do šílenství a paranoie, zatímco novic poodkrývá okolnosti záhadného osudu svého předchůdce. Strhující kompozice černobílé kamery v kombinaci s precizní zvukovou režií utvářejí přízračnou, ale současně uhrančivou atmosféru, do které se spolu s postavami propadnou také diváci. (Kino Lucerna)

Maják na Střeše Domu Radost

Kdy: Neděle 11. července od 21:00

Podrobnosti k události zde.

Promítat se bude na Střeše žižkovského Domu Radost. | Foto: Filip Schauer / Kino Lucerna

Chcete zdarma vyrazit na jedinečnou nedělní projekci filmu Maják? Stačí zúčastnit se soutěže na našem facebooku, kde se dozvíte více. 2 šťastlivci obdrží po 2 volňáscích na akci.

Soutěž uzavíráme tuto neděli 11. července v 10:00. Výherce budeme kontaktovat na Facebooku.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články