Bossa Nova na Domě Radost. Nenechte si ujít nejnovější program výjimečného letního kina

Bossa Nova na Domě Radost. Nenechte si ujít nejnovější program výjimečného letního kina 11 obrázků v galerii
Starci na chmelu (1964) | Foto: NFA
Pražské kino Lucerna naváže v neděli 27. června ve 21:30 na sérii projekcí pod otevřeným nebem na střeše funkcionalistické dominanty pražského Žižkova, Domu Radost (bývalý Dům odborových svazů). Po klasice Miloše Formana Hoří, má panenko (1967) organizátoři navážou jedním z tuzemských nejslavnějších muzikálů, snímkem Starci na chmelu z roku 1964. Buďte u toho a soutěžte o volňásky na akci. Předpověď počasí uvádí, že v neděli večer bude hezky.

Od premiéry filmového muzikálu Starci na chmelu (1964) uplynulo téměř pětapadesát let a snímek je to z mnoha pohledů stále nepřekonaný a v mnohém inovativní. "V domácím kontextu žánrově novátorský snímek, natočený v duchu světových muzikálových předloh, slavil velkolepý úspěch už v době svého uvedení, kdy jej v létě roku 1964 v kinech vidělo na tři miliony diváků. Na širokoúhlém anamorfotickém formátu se čtyřkanálovým magnetickým záznamem zvuku zvláště vynikla taneční čísla v choreografii Josefa Koníčka," dodává v textu k restaurované verzi muzikálu Národní filmový archiv.

Zajímavostí je například to, že jeden z hlavních hereckých představitelů Vladimír Pucholt ve filmu původně vůbec nechtěl hrát, neboť se mu příčil muzikálový žánr a příběh. Nakonec souběžně natáčel jak Starce na chmelu, tak Formanova Černého Petra (1963). Vy se již za pár dnů můžete nejen na Vladimíra Pucholta vypravit na Střechu žižkovského Domu Radost, kde se uskuteční další letní představení v režii kina Lucerna.

Starci na chmelu (1964) | Foto: NFA

Starci na chmelu na Střeše Domu Radost

Kdy: Neděle 27. června od 21:30

Podrobnosti k události zde.

Promítat se bude na Střeše žižkovského Domu Radost. | Foto: Dům Radost

Chcete zdarma vyrazit na jedinečnou nedělní projekci legendárního muzikálu Starci na chmelu? Stačí zúčastnit se soutěže na našem facebooku, kde se dozvíte více. 2 šťastlivci obdrží po 2 volňáscích na akci.

Soutěž uzavíráme tuto neděli 27. června v 10:00. Výherce budeme kontaktovat na Facebooku.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články