28.6.2021, 15:00

Díky Peteru Jacksonovi čeká na milovníky The Beatles jedinečný hudební zážitek. Premiéra se konečně blíží

Díky Peteru Jacksonovi čeká na milovníky The Beatles jedinečný hudební zážitek. Premiéra se konečně blíží 5 obrázků v galerii
The Beatles: Get Back | Foto: Disney+/The Beatles
Na konci minulého roku Peter Jackson zveřejnil první video z připravovaného dokumentu The Beatles: Get Back, který měl zamířit do kin u příležitosti padesátého výročí vydání posledního studiového alba Let It Be z roku 1970.

Pandemie koronaviru ale byla proti a dokumentární snímek nakonec zamíří na Disney+. Nikoliv v podobě celovečerního filmu, jak bylo původně v plánu, ale jako třídílná minisérie, jejíž zhruba dvouhodinové díly se budou vysílat 25., 26. a 27. listopadu letošního roku.

Na diváky čekají záběry z nahrávacího studia, kde The Beatles od roku 1969 album Let It Be natáčeli. Všechny záběr byly digitálně zrestaurovány a remasterovány Peterem Jacksonem a jeho týmem z Weta Digital na Novém Zélandě. Peter a jeho tým použili stejnou technologii i při obnově trilogie Pána prstenů nebo dokumentu Nikdy nezestárnou.

The Beatles: Get Back vznikal ve spolupráci s žijícími "Brouky" Ringo Starrem, Paulem McCartneym a vdovami po Johnu Lennonovi (Yoko Ono) a Georgi Harrisonovi (Olivií Harrison).

"Jsem šťastný, že se Peter pustil do našich achivů, aby natočil film, který ukáže pravdu o tom, jak Beatles svá alba nahrávali," uvedl McCartney. "Byly to hodiny a hodiny smíchu a hudby, ne jako ve filmu Let It Be. Bylo v tom mnoho radosti a myslím si, že Peter vám to ukáže," dodal Ringo Starr.

Novému dokumentu bude 12. října předcházet i vydání stejnojmenné knihy. Jedná se o první oficiální publikaci skupiny od roku 2000, kdy vyšla The Beatles Anthology.

Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články