Přehled všech plánovaných Star Wars filmů a seriálů, na kterých se již pracuje

Přehled všech plánovaných Star Wars filmů a seriálů, na kterých se již pracuje 12 obrázků v galerii
Cassian Andor | Foto: Lucasfilm
Fanoušci Star Wars se mají na co těšit. Disney připravuje velkou dávku filmů a seriálů určených nejen pro kina, ale i pro službu Disney+. Plány jsou nalinkovány až do roku 2023, v těch dalších jich bude určitě ještě hodně přibývat. Minimálně do té doby, dokud bude značka Star Wars vydělávat.

Pojďme se na to tedy přehledně podívat a říci si, jaké filmy a seriály nás v nejbližší budoucnosti čekají.

The Book of Boba Fett

Mandalorian | Foto: Disney+

Na letošní prosinec připadá premiéra seriálu The Book of Boba Fett - prvního spin-offu k seriálu Mandalorian. Jak název napovídá, hlavním hrdinou nebude nikdo jiný než slavný lovec odměn Boba. Děj naváže na události z druhé řady seriálu Mandalorian. Tvůrci proto nevylučují, že by se v seriálu mohl objevit Din Djarin (Pedro Pascal) nebo i jiné tváře, které se v Mandalorianovi představily. Hlavní ale bude Boba Fett (Temuera Morrison) a jeho další osudy, parťačkou se mu stane Fennec Shandová (Ming-Na Wen). Výkonnými producenty pořadu jsou Jon Favreau, Dave Filoni a Robert Rodriguez, které režíroval i několik epizod. Natáčení skončilo na začátku června a diváci se mohou v rámci první série těšit na sedm dílů.

Star Wars: Visions

Star Wars: Visions | Foto: Disney+

Bez přesného data premiéry, která je ale také v plánu na letošní rok 2021, je seriál Star Wars: Visions. „Star Wars: Visions je série krátkých animovaných snímků oslavující galaktický svět Star Wars tak, jak ho vidí jedni z nejlepších animátorů. Tato antologie přinese deset fantastických vizí od několika japonských animačních studií, jež nabídnou čerstvý a odlišný podhled na Star Wars,“ uvedla na adresu nového projektu Kathleen Kennedy. Nic bližšího zatím nevíme, pouze to, že na motivy jednoho z filmů vznikla i kniha Ronin, která má jít na pulty knihkupectví letos 12. října. Pokud tedy tvůrci nechtějí prozradit děj jednoho ze svých snímků předem, měla by premiéra proběhnout před vydáním této knihy od Emmy Mieko Canon.

Andor

Andor | Foto: Disney+

Na rok 2022 připadá premiéra špionážního seriálu Andor od Tonyho Gilroye. Hlavním hrdinou je špión Cassian Andor (Diego Luna), jedna z hlavních postav filmu Rogue One. Seriál nám Andora představí pět let před událostmi ze zmíněného filmu, kdy se on a další Rebelové snaží jako tajní agenti získat jakékoli zbraně proti Impériu. Události by tak měly vést k Rogue One a udělat jakýsi dějový most mezi Pomstou Sithů a Novou nadějí. Vedle Diega Luny se v dalších rolích představí Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Fiona Shaw a Denise Gough. První řada by měla mít dvanáct dílů. Natáčení ve Velké Británii se potýkalo s řadou přerušení vlivem pandemie, v současné chvíli ale vše běží tak, jak má s tím, že na konci prázdnin by mělo být dotočeno.

Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi | Foto: Lucasfilm

Stejný rok by měl na Disney+ zamířit i seriál Obi-Wan Kenobi s Ewanem McGregorem v hlavní roli. Děj se bude odehrávat deset let po událostech z filmu Pomsta Sithů. Ben Kenobi přebývá na planetě Tatooine a dohlíží na malého Luka Skywalkera. Jeho úkol cosi přeruší a mistr Jedi se bude muset vydat vstříc novému dobrodružství. Do role Darth Vadera se vrací Hayden Christensen, režisérkou šestidílného seriálu je Deborah Chow a autorem scénáře Joby Harold. Dalších rolí se zhostí Joel Edgerton, Kumail Nanjiani, Indira Varma a Rupert Friend. Natáčení odstartovalo v květnu v Los Angeles a potrvá nejspíše až do konce roku.

Mandalorian

Mandalorian | Foto: Lucasfilm

I třetí řada Mandaloriana připadá na rok 2022. Zápletku samozřejmě ještě neznáme a s ohledem na konec druhé řady ani není jisté, kam bude příběh směřovat. Zaměří se výhradně na postavu Dina Djarina (Pedro Pascal), nebo se v nějaké míře objeví i Grogu a Luke Skywalker? Z hereckého obsazení vypadla Gina Carano, ale vrátit by se mohly jiné postavy známé z předešlých sérií - Greef Karga (Carl Weathers), Moff Gideon (Giancarlo Esposito), Ahsoka Tato (Rosario Dawson) a Bo-Katan (Katee Sackhoff). Proslýchá se i to, že by na režisérské křeslo některých epizod mohla opět usednout Bryce Dallas Howard.

Star Wars: Rogue Squadron

Star Wars: Rogue Squadron | Foto: Disney+

Na prosinec roku 2023 připadá premiéra filmu Rogue Squadron v režii Patty Jenkins. Hlavními hrdiny příběhu budou mladí piloti stíhaček, kteří se musí naučit bojovat a chránit Galaxii. „Natočit jednoho dne film o bojových pilotech byl můj dlouholetý sen,“ řekla Patty Jenkins. „Pro dceru bojového pilota jako jsem já jsou nejlepšími vzpomínkami momenty, kdy táta každé ráno se svou letkou odlétal na stíhačkách F4 a člověk cítil a slyšel ten rachot motorů. Když pak ve službě zemřel, cítila jsem, že chci všechny tyto emoce vtisknout do jednoho skvělého filmu. Takže když přišel perfektní příběh v kombinaci s mou další láskou - světem Star Wars, věděla jsem, že jsem našla svůj další film. Jsem nesmírně poctěna a nadšena, že se toho mohu ujmout.“

Ahsoka

Ahsoka | Foto: Disney+

Další plánované projekty jsou zatím bez termínů premiér. Patří sem i další spin-off Mandaloriana, seriál Ahsoka. Do role této populární postavy z Klonových válek se opět vrátí Rosario Dawson, která se představila též v druhé řadě zmíněného Mandaloriana. Výkonným producentem pořadu je Dave Filioni, jeho tvůrcem pak Jon Favreau. Děj tvůrci drží zatím v tajnosti, ale pokud můžeme vycházet z událostí Mandaloriana, mohl by seriál s Ahsokou přivést na televizní obrazovky několik velmi zajímavých postav ze světa Star Wars. V první řadě generála Thrawna (kterého Ahsoka v Mandalorianovi hledá), ale i její přátele a spojence Ezru Bridgera a Sabine Wrenovou (oba známí ze seriálu Star Wars: Povstalci). Počet epizod zatím neznáme.

The Rangers of the New Republic

The Rangers of the New Republic | Foto: Disney+

Rangers of the New Republic - poslední spin-off Mandaloriana. Jako jediný se tento seriál zatím nikam neposouval, zpoždění bylo vynuceno odchodem Giny Carano, která se sama jedním Rangerem stala v druhé řadě Mandaloriana a tvůrci Jon Favreau a Dave Filoni s ní měli v seriálu určité plány. Poté, co byla ale herečka kvůli velkému skandálu na sociálních sítích ze seriálu vyhozena, museli vymyslet, jak vzniklý problém vyřešit. Děj seriálu bude každopádně spadat do stejného období jako seriály Mandalorian, The Book of Boba Fett a Ahsoka. Tedy do doby po snímku Návrat Jediho. U jednotlivých spin-offů je velká pravděpodobnost, že příběhy na sebe budou navazovat nebo se prolínat a že jednotlivé postavy se budou mezi seriály pohybovat. Jejich vydání a počet dílů tak bude souviset i s jejich propojením.

Star Wars: Lando

Solo: Star Wars Story | Foto: Lucasfilm

Ano, i postava Landy Calrissiana se dočká vlastního seriálu pro Disney+. Zatím nicméně o seriálu s prostým názvem Lando nemáme žádný popis děje. Ve snímku Solo: Star Wars Story tohoto pašeráka a obchodníka ztvárnil Donald Glover, je tedy velká šance, že si svou roli zopakuje i v seriálu. Scénáře k pořadu se ujme Justin Simien. Na diváky prý čeká napínavá podívané ve stylu, který bude dokonale sedět k nátuře tohoto nejznámějšího a nejuhlazenějšího vychloubačného darebáka Galaxie. Vedle Donalda Glovera by se v seriálu měl objevil i Billy Dee Williams.

Star Wars: The Acolyte

Star Wars: The Acolyte | Foto: Disney+

Další seriál s názvem The Acolyte by měl být z trošku jiného soudku. Tvůrkyní pořadu je Leslye Headland, která si pro diváky připravila mysteriózní thriller z odlehlých koutů Galaxie, kde vládnou temné strany síly. Seriál by měl navíc nabídnout další ženskou hlavní hrdinku. Časově by se měl odehrávat v období posledních dní vlády Vrcholné republiky, tedy zhruba sto až dvě stě let před událostmi ze Skryté hrozby. Počet epizod Disney zatím neprozradil, stejně jako možnou zápletku či herecké obsazení. Natáčení by mělo probíhat v Londýně. Každopádně s ohledem na časovou linku všichni fanoušci doufají, že bychom se mohli dočkat mladého mistra Yody.

Star Wars: A Droid Story

Stars Wars: A Droid Story | Foto: Disney+

A Droid Story - animovaný film věnovaný oblíbeným droidům je určen pro Disney+. Hlavními hrdiny příběhu budou R2-D2, C-3PO a jeden nový hrdina, kterého Disney zatím neodtajnil. Nevíme tedy, zda půjde o dalšího droida nebo nějakého hrdinu patřícího k lidské nebo jiné mimozemské rase. Snímek natočí společnosti Lucasfilm Animation a Industrial Light & Magic. Kathleen Kennedy na jeho adresu uvedla toto: „Pokračujeme ve vymýšlení nových příběhů, kombinace animace a vizuálních efektů nám poskytuje nové možnosti. Toto epické dobrodružství nám představí nového hrdinu, kterého bude doprovázet naše nejslavnější duo na tajné misi, kterou znají jen oni. Co by se mohlo pokazit?“

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Walt Disney Studios vsází do budoucna výhradě na seriály a filmy pro Disney+, není tomu tak. V současnosti vzniká i několik zcela nových snímků od renomovaných režisérů a producentů. Na svém projektu pracuje Taika Waititi, který se vedle scénáře ujme i režie. Kevin Feige má také jedno želízko v ohni jako producent, stejně je na tom i J. D. Dillard, který spolupracuje se scenáristou Mattem Owensem. Pouze o jejich snímku jsme zjistili drobnou informaci, jejich příběh by měl diváky zavést na sithskou planetu Exegol. O zbylých projektech nevíme vůbec nic a jinak tomu není ani u trilogie Riana Johnsona. O té víme pouze to, že autor dostal jasný úkol - vytvořit novou Star Wars ságu, která nebude mít nic společného se ságou Skywalkerů.

Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články