Po západu slunce se střecha Domu Radost promění v unikátní letní kino. Prvně již tuto neděli

Po západu slunce se střecha Domu Radost promění v unikátní letní kino. Prvně již tuto neděli 13 obrázků v galerii
Letní kino na Střeše | Foto: Dům Radost
Pražské kino Lucerna v neděli 20. června ve 21:30 zahájí sérii projekcí pod otevřeným nebem na střeše funkcionalistické dominanty pražského Žižkova, Domu Radost (bývalý Dům odborových svazů). Zahajovacím snímkem bude legendární Hoří, má panenko (1967) tvůrčího tria Miloš Forman, Jaroslav Papoušek, Ivan Passer. Buďte u toho, soutěžte o volňásky na akci.
Hoří, má panenko | Foto: Bontonfilm
Unikátní letní kino se bude konat na Střeše Domu Radost. | Foto: Dům Radost

Filmovou klasiku Hoří, má panenko kousavě zobrazující svéráz české národní povahy si diváci budou moci vychutnat na pozadí úchvatného výhledu na scenérii Pražského hradu. Film bude promítán v restaurované verzi, která vznikla v režii Národního filmového archivu v úzké spolupráci s kameramanem snímku Miroslavem Ondříčkem.

Hoří, má panenko na Střeše Domu Radost

Kdy: Neděle 20. června od 21:30

Podrobnosti k události zde.

Unikátní letní kino se bude konat na Střeše Domu Radost. | Foto: Dům Radost

Chcete zdarma vyrazit na jedinečnou nedělní projekci filmu Hoří, má panenko? Stačí zúčastnit se soutěže na našem facebooku, kde se dozvíte více. 2 šťastlivci obdrží po 2 volňáscích na akci.

Projekt Letní Lucerna na Střeše Radost dále přinese nestárnoucí klasiky i novější snímky, které již stihly získat kultovní status. Týden po Hoří, má panenko dojde na slavný československý muzikál Starci na chmelu z roku 1964. Promítat se bude vždy jednou týdně (většinou v neděli) až do 29. srpna s anglickými titulky. Nebudou chybět filmové úvody a občerstvení z místního baru.

Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články