Marvel opět zasahuje. Nejoblíbenějšího antihrdinu označilo studio jako gender fluidní charakter. Co to znamená?

Marvel opět zasahuje. Nejoblíbenějšího antihrdinu označilo studio jako gender fluidní charakter. Co to znamená? 5 obrázků v galerii
Loki (2021) | Foto: Disney+
Nejnovější seriál z MCU, tentokrát s Lokim (Tom Hiddleston) v hlavní roli, dorazí již dnes na Disney+ a přinese s sebou novinku, která možná dlouholeté fanoušky komiksů a filmů tolik nepřekvapí.

Antihrdina Loki, nevlastní bratr Thora, sice v Avengers: Endgame zemřel rukou hlavního padoucha, ve svém seriálu se ale ocitne v odlišném časoprostoru. Marvel odhalil, že bude Loki ve stejnojmenném seriálu oficiálně gender fluid. To znamená, že bude mít více než jedno pohlaví.

Loki (2021) | Foto: Disney+

Tato zpráva proletěla internetem jako blesk a má velmi různorodé ohlasy. Pro některé je to velká a nečekaná novinka, jež se snaží ze seriálu Loki udělat zase něco moderního. Pro dlouholeté fanoušky Marvel universa to ale vlastně žádné překvapení není. Loki se poprvé v komiksech objevil v roce 1963, kde se představil jako nevlastní bratr Thora, jenž za svou existenci prošel již nespočtem identit. V komiksech se neustále přeměňuje do všelijakých lidských i zvířecích podob, v nichž poté dlouhodobě přebývá, což z něj dělá automaticky gender fluid bytost. Diváky mohl samozřejmě v roce 2011 zmást Loki v roli Toma Hiddlestona, jenž jej představil jako mužský charakter a zároveň jej proslavil po celém světě a na dlouhá léta udělal z Lokiho u fanouškoů nejoblíbenější postavu MCU.

Marvel byl dlouhá léta kritizován za absenci jakýchkoliv LGBT hrdinů ve svých filmech. Studio proto dalo do jedné scény v Avengers: Endgame gaye, aby toto tvrzení vyvrátilo. Následně se rozhodli z Valkýrie (Tessa Thompson) v Thor: Ragnarok udělat bisexuální hrdinku a nyní o pár let později oficiálně ohlásili Lokiho mnohopohlavnost. Možná tedy ani na jednom z názorů filmových fanoušků není ždibec lži. Marvel studio se k tomuto kroku pravděpodobně uchýlilo z důvodů stát se modernější a společensky korektnější, zároveň ale nepřišlo s ničím novým, protože je Loki gender fluidní postavou již od počátku své komiksové existence.

Loki (2021) | Foto: Disney+
Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist