8.6.2021, 12:30

TOP kina ČR: Jazzman toužící vrátit se mezi živé vystřídal na vrcholu žebříčku Dána závislého na alkoholu

TOP kina ČR: Jazzman toužící vrátit se mezi živé vystřídal na vrcholu žebříčku Dána závislého na alkoholu 6 obrázků v galerii
Duše | Foto: Falcon
Dvě čtvrteční novinky se po premiérovém víkendu vyšplhaly rovnou na přední místa žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin. Ani druhý týden po rozvolnění sice neoplývá senzačními statistikami (na dvacítku nejnavštěvovanějších titulů přišlo jen něco málo přes šest tisíc diváků), ve čtvrtek nicméně otevřou tuzemské multiplexy, distributoři do nich pustí lákavější tituly a tak se dá počítat s větší motivací lidí do kina zajít.

5. SMOLNÝ PICH ANEB PITOVÝ PORNO (země vzniku: Rumunsko, Chorvatsko, Česká republika, Lucembursko)

Tržby 47 tisíc KČ / návštěvnost 352 diváků / 27 kin

Páté místo patří rumunské festivalové artovce nahlížející na naše předsudky a hodnotové priority. Snímek pojednává o učitelce, jejíž "ložnicové" video uniklo na síť a ona je na třídní schůzce konfrontována s rodiči žáků. Bude jejich prospěch to hlavní, oč tu půjde?


4. CHLAST (Dánsko)

Tržby 61 tisíc KČ / návštěvnost 471 diváků / 31 kin

Oscarový snímek s Madsem Mikkelsenem nás ještě chvilku zdrží na akademické půdě. Jak zde přežít? Skupinka přátel-profesorů se shodne na tom, že bez skleničku alkoholu to prostě nepůjde. A odstartuje zajímavý experiment, který ocenili akademici, členové festivalových porot i diváci.


3. BÁBOVKY (Česká republika, Slovenská republika)

Tržby 81 tisíc KČ / návštěvnost 628 diváků / 52 kin

Bábovky jsou stejně jako minule třetí. Filmová adaptace knihy Radky Třeštíkové pojednávající o vztahových radostech a strastech má na kontě přes 146 tisíc diváků a 22 milionů korun. Podobných tuzemských žánrovek se letos v kinech ještě dočkáme...


2. ZEMĚ NOMÁDŮ (USA)

Tržby 140 tisíc KČ / návštěvnost 1.081 diváků / 85 kin

Oscarová Země nomádů těsně pod vrcholem. Road movie jedné postarší ženy (Frances McDormand), která se vydává za svobodou a poznáním, získala Oscara v kategorii nejlepší film, režie a výkon herečky v hlavní roli. Do tohoto ročního období ideální snímek.


1. DUŠE (USA)

Tržby 160 tisíc KČ / návštěvnost 1.246 diváků / 107 kin

Pixarovka s jazzmanem, který přijde o život a hodlá se vrátit, ovládla žebříček víkendových tržeb. Snímek studia s lampičkou ve znaku připomíná předchozí počin V hlavě (2015), je nicméně určen staršímu publiku, na své si nicméně přijdou dospělí i dětství diváci. S čím přijde Pixar příště?


Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.


Chystáte se počínaje 24. květnem 2021 do kina?
Ano
Ještě nejsem rozhodnut/a
Ne
Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist