Trailer: Kluk z velkoměsta potkává kouzelné lesní bytosti a drsné těžaře v novém rodinném filmu Petra Oukropce

Trailer: Kluk z velkoměsta potkává kouzelné lesní bytosti a drsné těžaře v novém rodinném filmu Petra Oukropce 9 obrázků v galerii
Mazel a tajemství lesaq | Foto: Bontonfilm
Po Modrém tygrovi (2012) se režisér a producent Petr Oukropec vrací k tématice střetu dvou světů spolu s novinkou Mazel a tajemství lesa (2021). Účastníci tábora jsou tentokrát konfrontováni s těžaři. Na pomoc jim přispěchají tajemní lesní tvorové. Podívejte se na první videoukázku.

O čem to je: Městský kluk Martin s přezdívkou Mazel musí z donucení na letní skautský tábor pod stan. Mnohem radši než přírodu má svůj telefon a celý tábor je pro něj jen trapárna. Právě on ale objeví tajemné lesní bytosti různých velikostí a tvarů a uzavře s nimi dohodu. Nejdřív mu pomáhají uspět v táborové hře a získat uznání, nakonec ale musí společně s ostatními vyřešit mnohem důležitější a náročnější úkol. Hlavní dětské postavy hrají Sebastian Pöthe a Josefína Krycnerová, v rolích dospělých se jako vedoucí a rodiče objeví Vasil Fridrich, Aleš Petráš, Kristýna Boková nebo Ester Geislerová. (Bontonfilm)

Mazel a tajemství lesa - režisér Petr Oukropec během natáčení | Foto: Bontonfilm

„Mazel je letní film s prázdninovou atmosférou. Na natáčení jsme měli svůj vlastní opravdový tábor a všichni jsme velmi brzy přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ dodává režisér Petr Oukropec.

Snímek Mazel a tajemství světa vzniká v česko-slovensko-německé koprodukci. Z prvních záběrů je patrné, že bude vynikat silným přírodním vizuálem a řadou trikových záběrů (liška, čolek, tajemní lesní tvorové). V premiéře se do českých kin podívá 8. července 2021 pod hlavičkou distribuční společnosti Bontonfilm.

Mazel a tajemství lesa | Foto: Bontonfilm
Mazel a tajemství lesa | Foto: Bontonfilm
Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články