Tvůrce bizarních filmových vizí chystá vlastní verzi klasického příběhu s trojicí hereckých hvězd.

Tvůrce bizarních filmových vizí chystá vlastní verzi klasického příběhu s trojicí hereckých hvězd. 8 obrázků v galerii
Zabití posvátného jelena | Foto: Film Europe
Jeden z nejoriginálnějších filmařů současnosti si už vybírá herce pro svůj příští projekt a očekávání roste s každým dalším jménem.
Emma Stone - Favoritka | Foto: Cinemart

Zatímco internetem kolují zprávy o stále prestižnějším obsazení chystané detektivky Riana Johnsona Na nože 2, trochu v ústraní se pokládají základy dalšího ambiciózního projektu, který upoutá pozornost jen přítomnými hereckými osobnostmi. Ponese název Poor Things (Nebohé věci) a na svědomí jej bude mít vizionářský řecký režisér Yorgos Lanthimos. Autor ojedinělých filmových vizí jako Humr nebo Zabití posvátného jelena naposledy uspěl roku 2018 se satirickým dramatem Favoritka, které si vysloužilo hned deset oscarových nominací a vydělalo velice slušné peníze.

Z počátku 18. století, do něhož byla Favoritka zasazena, se nyní Lanthimos posune do viktoriánské Anglie a posvítí si na jeden z nejproslulejších literárních příběhů všech dob, a to na příběh samotného Frankensteina. Nepůjde však o přímou adaptaci díla Mary Shelley, nýbrž můžeme počítat s originálním a osobitým uchopením slavného námětu - o ději zatím víme pouze to, že protagonistkou bude mladá žena Belle Baxter, která je přivedena zpět k životu brilantním vědcem Godwinem Baxterem. A známe rovněž obsazení hlavních rolí. Výše zmíněnou dvojici si zahraje dvojice Emma Stone (Favoritka, La La Land) a Willem Dafoe (Četa), k níž se přidají také Mark Ruffalo (Avengers), Ramy Youssef (Ramy) a Jerrod Carmichael (Devadesátky).

Willem Dafoe - Florida Project | Foto: A24

Scénář má na starosti další spolupracovník z Favoritky Tony McNamara a měl by vycházet také z knihy od skotské autorky Alasdair Gray. V ní se hlavní hrdinka Victoria Blessington utopí, když se snaží uniknout nepříčetnému manželovi, a s pomocí mozku novorozeněte je přivedena zpět k životu jako krásná Belle Baxter. To vše slibuje spoustu interpretačního prostoru pro kreativního filmaře, který zatím vždy dokázal nepřipravené publikum překvapit. Po úspěchu jeho posledního snímku se bude už automaticky očekávat další oscarové želízko v ohni.

Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist