20.5.2021, 12:43

Kultovní Přátelé jsou oficiálně zpět v prvním traileru. Snad to mladí mileniálové, kteří show opovrhují, rozdýchají

Kultovní Přátelé jsou oficiálně zpět v prvním traileru. Snad to mladí mileniálové, kteří show opovrhují, rozdýchají 4 obrázky v galerii
Friends Reunion Special | Foto: HBO Max
Šlo o jeden z těch seriálů, který doslova definoval jednu generaci. Současně bychom asi našli málo sitcomů, které slavily tak velký úspěch po celém světě. Není se proto čemu divit, že fanoušci volali po návratu oblíbených Přátel léta. Přestože to dlouho nevypadalo, nakonec se dočkáme. Leč v trochu jiné podobě, než jsme si vysnili.

Na rozdíl od jiných návratů, kdy došlo na novou sérii, bylo oživení Přátel ohlášeno formou speciálu, v němž se po letech před kamerou znovu sejdou představitelé hlavních rolí, aby si společně na seriál zavzpomínali. Úplně jsme netušili, co nás vlastně čeká, s čímž je nyní konec. HBO konečně zveřejnilo první trailer a máme jasno. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, David Schwimmer a Matt LeBlanc si užijí klábosení u společného stolu, návštěvu původních kulis, po vzoru seriálu si zahrají kvízovou hru a to vše před živým publikem. Speciálem provádí James Corden a nebudou chybět hvězdní hosté (nejen ti, co sami v seriálu hráli).

Chápu, že pro někoho může být podobný návrat zklamáním. Přeci jen nejde o regulérní pokračování. Osobně ale takový přístup vítám, protože ne vždy se revival vyvede a "prosté" vzpomínání může být o poznání dojemnější a vtipnější, než nastavovaná kaše, která by kazila dobrou pověst seriálu...

... i když ne každý by s tou pověstí asi souhlasil. Noví diváci (respektive mladá generace, která s k seriálu dostala až v posledních letech díky streamovacím službám) si totiž s velkým pohoršením na sociálních sítích stěžuje na způsob, jakým si Přátelé dělají legraci ze stereotypů spojených s rozdílností pohlaví či sexuální orientací. Pro některé je show i rasistická, protože není v obsazení dostatečně etnicky rozmanitá. A nechtějte, abych začínal o tom, jak mileniálové vnímají Chandlerova "otce". Můžeme být tak vlastně rádi, že v téhle složité době vůbec nějaký speciál k seriálu vznikl.

Friends Reunion Special vyjde na HBO Max 27. května. V tuhle chvíli bohužel netušíme, zda se ve stejný den objeví i v nabídce lokální HBO GO.

Friends Reunion Special | Foto: HBO Max
Friends Reunion Special | Foto: HBO Max
Ankety
Na co se v létě nejvíc těšíte v kině a na streamu?
The Boys, třetí řada
Ms. Marvel
Hustle
Peaky Blinders, finální řada
Jurský svět: Nadvláda
Umbrella Academy, třetí řada
Elvis
Thor: Láska jako hrom
The Gray Man
She-Hulk
Na dovolenou a na koupání!
Nejnovější články:
Načíst další články