Svěráci dotočili komedii o životní harmonii. V Betlémském světle se představí Tereza Ramba, Daniela Kolářová nebo Vojtěch Kotek

Svěráci dotočili komedii o životní harmonii. V Betlémském světle se představí Tereza Ramba, Daniela Kolářová nebo Vojtěch Kotek 5 obrázků v galerii
Betlémské světlo - Režisér Jan Svěrák a herečka Tereza Ramba během natáčení. | Foto: Bioscop
Po měsíci a půl skončilo natáčení nového filmu režiséra Jana Svěráka s názvem Betlémské světlo. Do kin by se měl film dostat v dubnu příštího roku pod hlavičkou distribuční společnosti Bioscop.

„Přesto, že jsme točili v náročných podmínkách covidové doby, všechno nám překvapivě vycházelo,“ svěřil se režisér Jan Svěrák. „Táta hrál hlavní filmovou roli po dlouhých patnácti letech a byla radost se na něho od kamery dívat. Jestli se nám to takhle podaří i dokončit, mohl by to být krásný film,“ řekl poslední natáčecí den ve Stráži nad Nežárkou režisér.

Scénář snímku vychází z knižních bestsellerů Povídky a Nové Povídky Zdeňka Svěráka jako příběh o spisovateli, jemuž do běžného života vstupují postavy z vlastních povídek. „Hraju spisovatele Šejnohu, který jako by mi z oka vypadl. Je jen o něco komičtější,“ prozradil autor předlohy Zdeněk Svěrák.

Betlémské světlo: Poslední záběr

Film Betlémské světlo se natáčel od konce března převážně v Praze, štáb se ale přemístil i do věznice v Plzni nebo do Stráže nad Nežárkou. V dalších rolích se objeví také například Ondřej Vetchý, dánská herečka Patricia Schumann či Jitka Čvančarová.

Betlémské světlo | Foto: Bioscop
Betlémské světlo | Foto: Bioscop
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články