Jako Falbala kdysi pobláznila Obelixe. I po více jak dvaceti letech Laetitia Casta bere svou krásou dech

Jako Falbala kdysi pobláznila Obelixe. I po více jak dvaceti letech Laetitia Casta bere svou krásou dech 4 obrázky v galerii
Laetitia Casta jako Falbala v Asterix a Obelix | Foto: TF1 Films Productions
Šlo o jeden z těch dokonalých castingů, kdy se herečka pro získanou roli snad přímo narodila. Výsledek byl o to působivější, že šlo pro Laetitiu Castu o filmový debut.

Rodilá Francouzka s nepřehlédnutelným půvabem Laetitia Casta se totiž nepřekvapivě prosadila napřed ve světě modelingu. Do filmové branže se poprvé podívala v roce 1999 rolí Falbaly v prvním hraném dobrodružství Asterixe a Obelixe. V té době nejdražší francouzský film oslovil diváky po celém světě a i když Castu nekapultoval přímo mezi hereckou elitu, od té doby si na role a nedostatek příležitostí rozhodně stěžovat nemohla.

Asterix a Obelix | Foto: TF1 Films Productions

Možná i proto, že vždy platila za jednu z nejžádanějších a nejvytíženějších francouzských modelek, se nikdy nesnažila prosadit v Hollywoodu. Sem tam sice do nějakého amerického kousku zamíří (vynikající Smrtelné lži z roku 2012 s Richardem Gerem), většinu kariéry ale točí malé komedie a dramata v rodné Francii, kde má i rodinu. Původně Casta žila s fotografem Stéphanem Sednaouim, s nímž má dceru Sahteene, která se narodila 19. října 2001.

Smrtelné lži | Foto: Roadside Attractions

Její druhý a současný partner je italský herec Stefano Accorsi, se kterým má další dvě děti. Syn Orlando se narodil 21. září 2006 a druhá dcera Athena 29. srpna 2009. Laetitia je jedna z mála modelek, která byla žádaná v modelingu i velmi rychle poté, co se stala poněkolikáté matkou. Je to dáno tím, že vždy krátce po porodu rychle získala zpět svou původní štíhlou postavu.

Laetitia Casta před týdnem oslavila 43. narozeniny a málokdo by nejspíš tipoval, že od jejího filmového debutu utekly již více jak dvě dekády.

Pokud jde o její filmovou tvorbu do budoucna, stále zůstává věrna domácí kinematografii, která se k nám dostává hlavně prostřednictvím festivalů (viz dva roky staré drama Za horizontem). V koutku duše nicméně doufáme, že si na Castu vzpomenou tvůrci při obsazování dalšího Bonda a ona se výjimečně nechá přemluvit k tomu, aby si zahrála i v nějakém blockbusteru. Určitě se všichni shodneme na tom, že by ji to po boku 007 hodně slušelo.

Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist