Co vznikne spojením "asijské kočky", Samuela L. Jacksona, zabijáků a režiséra bondovek? Akčňák ve stylu Johna Wicka s názvem The Protégé

Co vznikne spojením "asijské kočky", Samuela L. Jacksona, zabijáků a režiséra bondovek? Akčňák ve stylu Johna Wicka s názvem The Protégé 4 obrázky v galerii
The Protégé | Foto: Lionsgate
Studio Lionsgate si v posledních letech udělalo dobré jméno u fanoušků akčního filmu Johnem Wickem, takže se není čemu divit, že tuhle nálepku momentálně cpou prakticky do každého jejich traileru, který se jen opře o akci. V případě The Protégé to ale není úplně mimo místo, protože tahle novinka má jednoznačně hodně slušný potenciál.

V prvé řadě snímek režíruje Martin Campbell, tedy člověk, který odstartoval hned dvě bondovské éry (natočil Zlaté oko a Casino Royale). Pak je tu scenárista Richard Wenk, podepsaný pod solidními žánrovkami 16 bloků, Expendables: Postradatelní 2 a Equalizer. A to obsazení! V hlavní roli "asijská kočka" ze Smrtonosné pasti 4.0 Maggie Q, jako její mentor Samuel L. Jackson, na druhé straně barikády vyšinutý Michael Keaton a k tomu jako bonus Robert Patrick, na kterého fanoušci akce od Terminátora 2 nedají dopustit. Zkrátka a dobře dobrá společnost, které to v traileru pěkně šlape:

Anny (Maggie Q) se v dětství ujal legendární zabiják Moody (Jackson) a vytrénoval z ní jednoho z nejlepším hitmanů své generace. Když je Moody, který byl nejen mentorem, ale i otcem, jehož Anna nikdy neměla, zavražděn, vydává se žena na cestu pomsty. Na jejím konci je tajemný zabiják (Keaton), který přirozeně zemřít nechce, současně však těžko odolává tomu, že ho Anna fascinuje. Hra kočky s myší tak dostává nový nádech.

The Protégé zamíří do amerických kin 20. srpna letošního roku. Českou premiéru snímek, podobně jako datum uvedení na VOD, zatím nemá.

The Protégé
Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články