Poslední závod hlásí "dotočeno". V tragickém příběhu prvních lyžníků se objeví i česká olympijská vítězka

Poslední závod hlásí "dotočeno". V tragickém příběhu prvních lyžníků se objeví i česká olympijská vítězka 11 obrázků v galerii
Eva Samková | Foto: Marek Novotný
Poslední klapka uzavřela v sobotu 24. dubna natáčení nového českého filmu Poslední závod. Drama z počátků lyžařského sportu podle skutečné události vzniká v produkční společnosti Punk Film, v režii Tomáše Hodana, který je zároveň autorem námětu a scénáře.

„Neměli jsme velké finanční rezervy, potřebovali jsme trochu štěstí, a nakonec ho měli hromadu. Sníh, vánice, vítr, mlhu i slunce. Dále obětavý štáb a výborné herce, kteří se nikdy nelekli přírodních podmínek, kterým jsme se museli přizpůsobit i s nimi bojovat. Také jsme cítili obrovskou podporu od krkonošských obyvatel, spousta z nich se na vzniku filmu podílela a bylo poznat, že nám moc drží palce. Doufáme, že je nezklameme,“ říká režisér Tomáš Hodan.

Poslední závod - herec Oldřich Kaiser a režisér Tomáš Hodan během natáčení. | Foto: Marek Novotný

Natáčení se oproti původnímu plánu mírně protáhlo kvůli komplikacím způsobeným covidem-19, nicméně zima na filmový štáb naštěstí počkala a sníh se na horách drží ještě teď. Filmaři se během dvou měsíců od konce února do konce dubna vydali na autentická místa na hřebenech Krkonoš, na Labskou boudu, Medvědí boudy, Brádlerovy boudy, na Jizerku, do Hostinného, do Lázní Toušeň, Škvorce, Lukova u Loun a Prahy.

„Všichni tvůrci, herečky, herci a celý štáb podali při natáčení úžasný profesionální výkon v extrémních podmínkách na hřebenech Krkonoš. Na to, jak jsme i 12 hodin stáli ve vichřici v –10˚C, budu vzpomínat celý život. Mám radost z natočeného materiálu, těším se do střižny, a hlavně do kin v únoru 2022,“ dodává Ondřej Beránek, který je spolu s Martinou Knoblochovou producentem filmu za společnost Punk Film.

Poslední závod - z natáčení | Foto: Nikola Tušl

Film Poslední závod přiblíží legendární lyžařský závod, který se odehrál na hřebenech Krkonoš v roce 1913 a při němž zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Studiem dobových materiálů se tvůrcům podařilo zrekonstruovat závod minutu po minutě a ukázat ho bez dobových nánosů tak, jak se skutečně stal... V hlavní roli Bohumila Hanče se představí Kryštof Hádek, další postavy historického příběhu ztvární Judit Bardos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl, Cyril Dobrý, Jan Hofman, snowboardistka a olympijská vítězka Eva Samková a další.

Poslední závod - Judith Bárdos a Kryštof Hádek během natáčení. | Foto: Marek Novotný
Poslední závod - z natáčení | Foto: Nikola Tušl
Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist