28.4.2021, 15:00

House of the Dragon: Seriálový prequel Hry o trůny spustil natáčení

House of the Dragon: Seriálový prequel Hry o trůny spustil natáčení 5 obrázků v galerii
Hra o trůny | Foto: HBO
Fanoušci Hry o trůny se mají opět na co těšit. HBO na svém twitteru oficiálně oznámilo, že začalo natáčení seriálu House of the Dragon a vydalo fotografii ze čtené zkoušky, na které jsou krásně vidět i nutná hygienická opatření. Poměrně rozdíl oproti fotografiím a záběrům ze čtených zkoušek Hry o trůny, že?

Premiéra House of the Dragon je v plánu na rok 2022, přesné datum zatím stanoveno nebylo. Vše bude záležet na tom, jak bude natáčení probíhat a jestli nebude docházet k nějakým nuceným přerušením. Postupně by měl štáb z Anglie zamířit do Maroka, Chorvatska a na Island.

V jednotlivých rolích se představí Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best a Sonoya Mizuno.

Tvůrci seriálu jsou George R.R. Martin, Ryan Condal a Miguel Sapochnik. Scénář vychází z Martinovy knihy Oheň a krev, která vypráví příběh rodu Targaryenů. Diváci se podrobně seznámí s historií rodu Targaryenů v období 300 let před událostmi, které mohli sledovat ve Hře o trůny.

Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články