Oscarový snímek s opilými hrdiny dostane americkou verzi. Do hlavní role se možná propije herecká superhvězda

Oscarový snímek s opilými hrdiny dostane americkou verzi. Do hlavní role se možná propije herecká superhvězda 8 obrázků v galerii
Leonardo DiCaprio | Foto: Twentieth Century Fox
Jen co dánské drama o učitelích hledajících radost v alkoholu získalo Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film, už je na stole tvorba amerického remaku. Zájem o tragikomickou látku projevuje rovnou největší herecká osobnost dneška.

Z neděle na pondělí středoevropského času proběhlo v Los Angeles 93. předávání Cen Akademie a mezi vítězi se ocitlo také drama s nezaměnitelným tuzemským názvem Chlast. Satirickou odpověď na zažité přísloví 'chlastat jako Dán' zprostředkoval renomovaný režisér Thomas Vinterberg, který rovněž obdržel oscarovou nominaci za nejlepší režii. Chlast se tak stal jedním z nejlépe hodnocených a nejpopulárnějších snímků minulého roku nejen v našich končinách, kde pivo a víno tečou proudem - příběh o učitelích, kteří se vyrovnávají s krizí středního věku poctivým udržováním 'hladinky', směřoval k americké verzi už po svém prvotním uvedení na festivalu v Torontu v březnu minulého roku. Tehdy se hovořilo o žhavém zájmu ze strany společností jako Studiocanal nebo Universal Pictures a padalo také jméno Jakea Gyllenhaala. V bitvě o filmová práva ovšem zvítězilo ještě slovutnější jméno.

Chlast | Foto: Nordisk Film Distribution

Práva si totiž nyní nárokuje sám Leonardo DiCaprio se svou produkční společností Appian Way Productions a přirozeně se mluví o tom, že hvězda Titanicu a Tenkrát v Hollywoodu touží převzít otěže po Madsi Mikkelsenovi, jenž v Chlastu ztvárnil titulní roli učitele Martina. Právě DiCapriova případná herecká účast prý Vinterberga přesvědčila k odklepnutí dohody s Hollywoodem, který se k podobnému kroku neuchyluje často - cizojazyčný oscarový výherce dostal americký remake naposledy roku 2015, přičemž šlo o předělávku argentinsko-španělského snímku Tajemství jejich očí z roku 2009. Nová verze s Nicole Kidman či Julií Roberts tehdy podle recenzentů nedopadla vůbec dobře, tak snad se Leonardo DiCaprio s remakem Chlastu, který zatím nemá žádné scenáristy ani režiséra, strefí do černého.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články