Robert De Niro, Leonardo DiCaprio a odporná část amerických dějin. Natáčení Killers of the Flower Moon právě odstartovalo

Robert De Niro, Leonardo DiCaprio a odporná část amerických dějin. Natáčení Killers of the Flower Moon právě odstartovalo 3 obrázky v galerii
Leonardo DiCaprio ve snímku REVENANT | Foto: 20th Century Fox
Nejnovější filmový projekt slavného režiséra Martina Scorseseho se dal konečně do pohybu. Jmenuje se Killers of the Flower Moon a natáčení právě začalo v americké Oklahomě.

První zprávy o tom, že by chtěl Martin Scorsese snímek natočit, byly zveřejněny již v roce 2018. Od té doby jsme ale o projektu neslyšeli. Killers of the Flower Moon vychází ze stejnojmenné knihy Davida Granna a pojednává o skutečných událostech z roku 1920. Na území Oklahomy se nacházel indiánský kmen Osagů – nejbohatších lidí na světě, neboť pod jejich územím se nacházela velká těžiště ropy. Pak ale někdo začal Osaky cíleně vraždit. Celkový počet obětí neuvěřitelně rostl, a tak v FBI vznikla speciální vyšetřovací skupina, která měla vraždám zabránit. Vyšetřování pomohlo odhalit děsivé spiknutí a jeden z nejkrutějších zločinů v americké historii. Úkolem převést knihu do podoby scénáře dostal Eric Roth.

"Jsme rádi, že konečně budeme moci odstartovat natáčení," uvedl v oficiálním prohlášení Scorsese. "Vyprávět příběh na místě, kde se stal, je neuvěřitelně důležité a zásadní pro přesné zobrazení daného období i lidí. Chceme vyprávět příběh z americké historie, který nesmí být zapomenut, a už se na to těšíme."

Robert De Niro v gangsterce Irčan | Foto: Netflix

V jednotlivých rolích se představí Jesse Plemons, Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Tantoo Cardinal, William Belleau, Louis Cancelmi, Tatanka Means a další.

Filmaři mají k dispozici rozpočet 200 milionů dolarů, datum premiéry zatím stanoveno nebylo. O distribuci snímku by se měla postarat společnost Paramount a streamovací služba Apple TV+.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist