Nový Šílený Max je na cestě. Jeho epické měřítko prý nemá obdoby a rozvíří ekonomiku celého státu

Nový Šílený Max je na cestě. Jeho epické měřítko prý nemá obdoby a rozvíří ekonomiku celého státu 11 obrázků v galerii
Šílený Max: Zběsilá cesta | Foto: Warner Bros.
Pátý film ze světa Šíleného Maxe se má začít natáčet již v létě a podle všeho půjde o projekt monstrózních rozměrů, který by mohl úspěšného předchůdce zadupat do země.
Šílený Max: Zběsilá cesta | Foto: Warner Bros.

Když na sklonku sedmdesátých let australský filmař George Miller představil publiku svůj postapokalyptický svět a málomluvného hrdinu s tváří Mela Gibsona, jistě nemohl tušit, jakou kulturní ikonu právě rozjíždí. Šílený Max to ještě v průběhu osmdesátých let dotáhl ke kultovní trilogii, ovšem jeho nejslavnější chvíle měla přijít až o tři dekády později. Roku 2015 vystřídal Gibsona Tom Hardy a společně s Millerem se vydali na Zběsilou cestu, která vyhrála hned šest Oscarů a je považována za jeden z nejlepších akčních filmů historie. A to přesto, že její vznik doprovázely těžké porodní bolesti a točilo se bez jasně koncipovaného a zakončeného scénáře.

Velkolepý reboot série byl hitem také u diváků a Miller celkem záhy oznámil plány na pokračování, které však narušovala jeho protahovaná soudní pře se studiem Warner Bros. K uspokojivému vyrovnání účtů naštěstí došlo a přípravy pátého filmu série jsou v plném proudu - nepůjde ovšem o pokračování, nýbrž o prequel Zběsilé cesty s názvem Furiosa, který se zaměří na život mladé imperátorky Furiosy. Tu v předchozím filmu s grácií ztvárnila Charlize Theron a stala se hlavní hvězdou celého spektáklu. Otěže nyní převezme talentovaná Anya Taylor-Joy, k níž se připojí také představitel Thora Chris Hemsworth a další vycházející hvězda Yahya Abdul-Mateen II. Jak naznačují čerstvé zprávy, projekt to bude skutečně ohromný.

George Miller a Tom Hardy - Šílený Max: Zběsilá cesta | Foto: Warner Bros.

Produkce Furiosy má odstartovat letos v létě a s premiérou se předběžně počítá na léto 2023. Dvouletá prodleva mezi první klapkou a uvedením v kinech není úplně běžná a naznačuje, jak velkým měřítkem bude natáčení disponovat. To pak potvrdil sám režisér Miller, jemuž se prý nový příběh pod rukama rozrostl do epických rozměrů v literárním smyslu slova. "Neměl jsem v úmyslu udělat velký, epický film. Je to příběh, na který jsem se chtěl zaměřit. Ale jak se ukázalo, má to spoustu různorodých scén. Mohu potvrdit, že zatímco Zběsilá cesta se odehrála během tří dnů a dvou nocí, tohle je sága. Odehrává se v průběhu mnoha let. Tudíž to absorbuje mnoho odlišných elementů," nechal se slyšet šestasedmdesátiletý filmař, jenž tak odsouvá svůj další plánovaný projekt, jímž je fantasy drama Three Thousand Years of Longing.

Rozsáhlost produkce čerstvě popsala také Gladys Berejiklian, premiérka australského spolkového státu Nový Jižní Wales, kde se bude Furiosa z velké části natáčet. Podle ní přinese snímek australské ekonomice 350 milionů dolarů a vytvoří stovky pracovních pozic pro tamní občany. "Největší snímek, jaký byl kdy v Austrálii vyroben, podpoří více než 850 lokálních pracovních pozic a ekonomice přinese 350 milionů dolarů," stojí v tweetu Berejiklian.

George Miller tak na svůj fenomenální kinematografický triumf z minulé dekády hodlá navázat projektem, jenž se může stát jedním z největších a snad i nejdůležitějších filmů dekády následující. A pokud uspěje, s velkou pravděpodobností pak možná dojde také na přímá pokračování Zběsilé cesty s Tomem Hardym, na něž má prý ikonický režisér spoustu nápadů.

Ankety
Zaujal vás Shang-Chi?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist