"Myslel jsem si, že jste mrtvý." Skutečný profesor Snape bojuje proti onemocnění COVID-19

"Myslel jsem si, že jste mrtvý." Skutečný profesor Snape bojuje proti onemocnění COVID-19 2 obrázky v galerii
Harry Potter a Kámen mudrců (2001) | Foto: Warner Bros.
Shoda jmen někdy dokáže vyvolat řadu podivuhodných reakcí. Obzvlášť, když to souvisí hned se dvěma světově známými tématy. Co zajímavého se na Twitteru událo tentokrát?

Twitter je kouzelné místo, kromě toho, že podává řadu zajímavých informací týkajících se celosvětového dění, tak se tam často objeví něco, co všechny správné fanoušky (geeky, chcete-li) zvedne ze židle. Právě to se stalo u příspěvku Oxfordské univerzity, informující veřejnost o postupu na studii vakcíně proti COVIDU-19. Veřejnost ironicky mnohem více než důležité informace zaujalo jméno profesora a zároveň lékaře, jenž celý výzkum vede. Doktor Matthew Snape se díky svému jménu stal již v minulosti terčem vtipných referencí na jeho jmenovce z knižních a filmových epizod Harryho Pottera. V rozhovoru pro Evening Standart se smíchem dodal, že se již setkal s mnohými komentáři. Jedním z těch, co si zapamatoval, je „myslel jsem si, že jste mrtvý“.

Fiktivní profesor Snape, jehož ve filmech ztvárnil hvězdný Alan Rickman, je učitel lektvarů na škole čar a kouzel v Bradavicích, zatímco doktor Matthew Snape je vrchní pediatr a vakcinolog na Oxfordské univerzitě. I to by se ovšem dalo považovat za poměrně vtipnou shodu náhod. V čem ale jeho výzkum skutečně spočívá? Jeho studie se soustřeďuje na výrobu vakcíny, jež by měla mít potenciál zvýšit ochranu proti onemocnění COVID-19. Konkrétně se zaměřuje na smíchávání již známých vakcín proti této nemoci a pomocí nejrůznějších vzorců zvyšuje celkovou účinnost očkování. Svým výzkumem chce nejen zvýšit ochranu, ale také zrychlit a zlepšit proces očkování, poněvadž by tato jeho vakcína měla být častěji aplikovatelná a v těle měla nastartovat lepší imunitní systém a tím pádem trvalejší ochranu proti zrádnému onemocnění, jež již přes rok drží celý svět neustále ve střehu.

Temná magie nebo ne, Snape je v každém případě ve svém výzkumu optimistický a věří v úspěch své vakcíny. Důležité je, že ji díky svému jménu udělal skutečným virálním fenoménem, který pobavil nejen britskou společnost, ale také všechny "potterheady" po celém světě. Držíme mu s výzkumem palce a těšíme se na výsledek.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004) | Foto: Warner Bros.
Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist