14.4.2021, 12:33

Benedict Cumberbatch si zahraje muže na útěku ve špionážní hře, která zaujala už Alfreda Hitchcocka

Benedict Cumberbatch si zahraje muže na útěku ve špionážní hře, která zaujala už Alfreda Hitchcocka 3 obrázky v galerii
Benedict Cumberbatch jako Patrick Melrose | Foto: Showtime Entertainment
Půjde o nejnovější adaptaci knihy Johna Buchana 39 stupňů, kterou v roce 1935 zfilmoval i Alfred Hitchcock. Seriál si objednala společnost Netflix a co se týče tvůrčího týmu, vsadila na osvědčená jména.

Režírovat bude Edward Berger, který s Benedictem Cumberbatchem již dříve spolupracoval na sérii Patrick Melrose. Scénáře má na starosti Mark L. Smith (Revenant).

Seriál The 39 Steps by měl mít šest epizod a natáčení je v plánu na příští rok s tím, že premiéry by se měli diváci dočkat o rok později. Děj je zasazen do současnosti a jeho hlavním hrdinou je Richard Hannay, muž snažící se pomoci tajnému agentovi. Když je agent zabit a Richard z jeho vraždy obviněn, dává se na útěk s cílem najít skutečné pachatele a zastavit únik přísně tajných informací.

Patrick Melrose | Foto: Showtime

Vedle hlavní role se Benedict Cumberbatch ujme i postu výkonné producenta seriálu. A pokud patříte mezi jeho fanoušky, máte se v tomto i příštím roce na co těšit. V plánu jsou totiž premiéry jeho snímků Spider-Man: No Way Home, The Power of the Dog a The Electrical Life of Louis Wain. Rozpracované má ale i další projekty jako Rogue Male, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Rio a Magik.

Zajímavostí přitom je, že román 39 stupňů se vedle Hitchcockovy verze dočkal ještě několika dalších - v roce 1959 jednu natočil Ralph Thomas a v roce 2008 režíroval další James Hawes. Ta Hitchcockova je nicméně nejen první, ale podle hodnocení diváků i nejlepší.

Třicet devět stupňů | Foto: Gaumont British Picture Corporation
Ankety
Navštívili jste již někdy Animefest?
Ano.
Ne.
O existenci Animefestu jsem do této doby neměl/a tušení.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist