Čtvrtý a pátý díl Johna Wicka se už budou muset obejít bez původního tvůrce série

Čtvrtý a pátý díl Johna Wicka se už budou muset obejít bez původního tvůrce série 3 obrázky v galerii
John Wick (2014) | Foto: Lionsgate
Čekají nás ještě dvě další pokračování nadupané akční série o Johnu Wickovi, ale ta už budou ochuzena o hlavního scenáristu, který pracoval na předešlých dílech. Otázka je, zda se to nějak výrazně projeví na kvalitě obou dílů.

Scenárista Derek Kolstad napsal scénáře zatím ke všem dílům série o schopném zabijákovi Johnu Wickovi, který by si možná dokázal namazat na chleba i takového Jasona Bournea. Jelikož ale všechny díly slavily v očích kritiků a diváků relativní úspěch, dalo by se čekat, že Kolstad bude součástí i dalších dílů. Nakonec se tomu tak ale nestane. V rozhovoru pro Collider scenárista prozradil, že do budoucích pokračování už zapojen nebude, ovšem nutno podotknout, že to nebylo jeho rozhodnutí. Údajně to byla vůle vydavatelské společnosti Lionsgate, která se ho rozhodla vyměnit. Scenárista z toho však nijak zvlášť zdrcený není, sám se i těší, co nakonec z budoucích dílů vyleze bez jeho zapojení. S režisérem Chadem Stahelskim prý i nadále udržuje dobré vztahy.

Přestože Kolstad už nebude součástí nadcházejících dílů série, rozhodně se v budoucnu můžeme těšit i na jeho jiné scenáristické výkony. V první řadě je zodpovědný za scénář k akční novince Nikdo (2021), kterou si vzal pod režisérský palec Ilja Naisuller, a také pracuje na adaptaci mangy Hellsing pro Amazon Studios. Zda se bez Kolstada kvalita nadcházejících dílů Johna Wicka zhorší je otázkou. Na to si holt budeme muset počkat.

John Wick (2014) | Foto: Lionsgate
Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články