Když se trapný tábor změní v dobrodružství. Tvůrci filmu Mazel a tajemství lesa se vrací do dětských let. Představí tajemné přírodní bytosti

 Když se trapný tábor změní v dobrodružství. Tvůrci filmu Mazel a tajemství lesa se vrací do dětských let. Představí tajemné přírodní bytosti 9 obrázků v galerii
Mazel a tajemství lesa | Foto: Bontonfilm
Režisér Petr Oukropec, autor Modrého tygra, právě dokončil rodinný film „Mazel a tajemství lesa“, který pojednává o dobrodružství na letním táboře. Film určený dětem a jejich rodičům ukáže nejen zábavu a krásu letních táborů v přírodě, ale odhalí i skutečná tajemství lesů. Když se totiž nedíváme, na každém kroku v nich ožívají lesní bytosti všelijakých tvarů.

O čem to je: Lidským hrdinou filmu je městský kluk Martin s přezdívkou Mazel. Příroda ho moc nebere, má radši svůj telefon a na trapnej tábor pod stan do lesa jede spíš z donucení. Právě on ale objeví tajemné lesní bytosti a uzavře s nimi dohodu. Nejdřív mu pomáhají uspět v táborové hře, nakonec ale musí vyřešit mnohem důležitější a náročnější úkol. (Bontonfilm)

Mazel a tajemství lesa - Petr Oukropec | Foto: Bontonfilm

V lese je víc živo, než si myslíme. Pokud zakopnete o kořen nebo na vás spadne šiška, není to náhoda a není to ani hravá veverka. Jsou to oni a ukazují, kdo je v lese doma,“ říká režisér Petr Oukropec.

V únoru ještě probíhaly práce v postprodukci a režisér strávil týden v německém zvukovém studiu, čerstvě hotový film má za sebou už i první předpremiéru. Do své soutěžní přehlídky ho o víkendu zařadil mezinárodní festival dětských filmů BUFF Film Festival ve švédském Malmö.

Mazel a tajemství lesa | Foto: Bontonfilm

Hlavní dětské postavy hrají Sebastian Pöthe a Josefína Krycnerová, v rolích dospělých se jako vedoucí a rodiče objeví Vasil Fridrich, Aleš Petráš, Kristýna Boková nebo Ester Geislerová. Snímek vzniknul podle scénáře Kateřiny Kačerovské.

Živé natáčení s lidskými postavami probíhalo na konci léta 2019, během podzimu 2020 a letošní zimy pak vznikala rozsáhlá triková část, během níž postupně ožívaly právě tajemní obyvatelé lesa různých tvarů a velikostí. Jejich konečný vzhled pro film navrhla výtvarnice Dagmar Urbánková, samotná podoba lesních bytostí vychází ze skutečných tvarů v přírodě.

Mazel a tajemství lesa | Foto: Bontonfilm

„Vedle lesních postaviček pro nás byla důležitá atmosféra letního tábora, aby byla opravdová. Jak si ji dospělí pamatují a jaká bývá i teď,“ říká Petr Oukropec. Během natáčení proto skupina dětských herců prožívala paralelně skutečný tábor a děti pak před kamerou projevovali nehranou pospolitost a přirozenost. „Dětští herci přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ dodává Oukropec.

Idylickou přírodu a kouzelný les pod horou Královka, kde se příběh odehrává, našel Petr Oukropec na několika místech, v areálu Bolfánek na západě Čech, v údolí Úterského potoka a na několika místech na Jižní Moravě. „Na Bolfánku, kde jsme postavili náš hlavní nefalšovaný tábor včetně latríny a polní kuchyně, jsme našli opravdu magické místo. Byly to parádní prázdniny s kamerami a klapkami. Věřím, že to bude ve filmu znát,“ vzpomíná Oukropec.

Premiéra filmu Mazel a tajemství lesa by se v kinech měla uskutečnit letos v létě.

Mazel a tajemství lesa | Foto: Bontonfilm
Mazel a tajemství lesa | Foto: Bontonfilm
Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články