Jaký bude další film Stevena Spielberga a kdo si v něm má zahrát?

Jaký bude další film Stevena Spielberga a kdo si v něm má zahrát? 5 obrázků v galerii
Steven Spielberg | Foto: NIKO TAVERNISE / TWENTIETH CENTURY STUDIOS.
Legendární režisér už pracuje na svém čtyřiatřicátém filmu, který se podívá do světových kin. O čem má být?

Steven Spielberg v prosinci oslavil 74. narozeniny, ale myšlenkám na poklidný důchod se naštěstí nepoddává. Na konci tohoto roku se snad dočkáme jeho verze slavného muzikálu West Side Story, a byť se oficiálně vzdal režie pátého Indiana Jonese, s filmováním seknout nehodlá. Jeho novým a v pořadí už čtyřiatřicátým kino-filmem bude zatím nepojmenované drama o dospívání, které má být zčásti inspirováno jeho vlastním dětstvím.

West Side Story | Foto: TWENTIETH CENTURY STUDIOS

V jedné z hlavních rolí se podle aktuálních zpráv objeví talentovaná Michelle Williams, již jsme mohli vidět ve Venomovi a která všechny uhranula svým krátkým, leč nezapomenutelným vystoupením v oscarovém Místu u moře. Scénář s autobiografickými prvky obstaral Spielberg společně s Tonym Kushnerem, jenž už pro režisérskou ikonu napsal Mnichov, Lincolna a West Side Story. Proběhly již dokonce kamerové zkoušky za účelem obsazení mladých herců do rolí, z nichž jedna prý bude inspirována právě mladým Spielbergem.

Podrobnosti o příběhu se zatím drží pod pokličkou, ale snímek by měl sledovat titulní charakter v průběhu jeho dospívání, a to od útlého dětství až po pubertu. Dění přitom bude situováno do Phoenixu v Arizoně, kde na sklonku 50. a počátkem 60. let žil sám Spielberg. S velkou pravděpodobností tak můžeme počítat s postavou společenského outsidera, jehož ovlivňuje komplikovaný vztah s otcem a možná také láska ke kinematografii.

Michelle Williams ve filmu Místo u moře | Foto: Amazon Studios

Produkce filmu by měla odstartovat letos v létě a premiéry se snad dočkáme někdy v průběhu příštího roku.

Ankety
Vadí vám homosexuální polibky v popkultuře?
Vůbec ne.
Jsem rád/a, když tam jsou!
Je mi to jedno.
Z nějakého důvodu mi vadí.
Nemám na to žádný názor.
Nejnovější články:
Načíst další články