Akta X byla ve své době fenoménem, každý si v nich chtěl zahrát. Všimli jste si těchto hvězdných hostů?

Akta X byla ve své době fenoménem, každý si v nich chtěl zahrát. Všimli jste si těchto hvězdných hostů? 14 obrázků v galerii
Akta X | Foto: Fox Network
Možná už jste zapomněli jména všech těch seriálů, které po revoluci zaplavily naše obrazovky. Pár jich ale určitě dohromady dáte a já se vsadím, že mezi nimi určitě budou Akta X. Tento mysteriózní sci-fi seriál patří mezi nejúspěšnější televizní seriály v historii. I díky tomu se dočkal celkem jedenácti řad a dvou celovečerních filmů.

Všichni známe Muldera (David Duchovny) a Scullyovou (Gillian Anderson), stejně jako jejich nadřízeného Skinnera (Mitch Pileggi) či tajemného muže s cigaretou (William B. Davis). Věděli jste ale, že se v seriálu objevila i řada hostujících hvězd? Všimli jste si Xeny, Deadpoola či Perníkového táty? Tak si je pojďme představit.

Jack Black se ujal role zaměstnance arkádové herny v díle jménem D. P. O. (3. díl třetí řady). Mulder a Scullyová sem zavítají v rámci vyšetřování několika smrtí souvisejících se zásahem blesku. Vedle Jacka Blacka si v této epizodě zahrál i Giovanni Ribisi, který se ujal role Blackova kamaráda.

Akta X - Jack Black a Giovanni Ribisi | Foto: Fox Network

Peter Boyle známý se sitcomu Raymonda má každý rád si zahrál v epizodě s názvem Clyde Bruckman’s Final Repose (4. díl třetí řady). Ujal se role muže, který umí předvídat, jak lidé zemřou.

Akta X - Peter Boyle | Foto: Fox Network

Deadpool Ryan Reynolds se objevil ve 13. epizodě třetí řady. Díl se jmenuje Syzygy. Ujal se role středoškolského studenta, který začne pomocí zvláštních psychických sil ohrožovat své spolužáky.

Akta X - Ryan Reynolds | Foto: Fox Network

Lucy Liu si zahrála v epizodě Hell Money (19. díl třetí řady) v roli mladé ženy trpící leukémií. Mulder a Scullyová se v této epizodě vydali do čínské čtvrti v San Francisku, aby zde prozkoumali zdejší záhadné případy.

Akta X - Lucy Liu | Foto: Fox Network

Jodie Foster se objevila (pouze hlasově) v epizodě Never Again (13. díl čtvrté řady). Jodie se v ní ujala role Betty, mluvícího tetování, které svého majitele přesvědčuje k násilným činům. Zajímavostí je, že tuto epizodu málem režíroval Quentin Tarantino.

Akta X - tetování, které namluvila Jodie Foster | Foto: Fox Network

Luke Wilson si zahrál v epizodě Bad Blood (12. dílu páté série), kde se ujal role šerifa Hartwella. V jeho městě Mulder a Scullyová vyšetřují případ možného upířího útoku.

Akta X - Luke Wilson | Foto: Fox Network

Bryan Cranston se v Aktech X představil v epizodě Drive (2. díl šesté řady) jako Patrick Crump, muž, který se staně obětí armádních testů.

Akta X - Bryan Cranston | Foto: Fox Network

Octavia Spencer si zahrála zdravotní sestru v nemocnici pro duševně choré. Stalo se tak v epizodě Millennium (4. díl sedmé řady).

Akta X - Octavia Spencer | Foto: Fox Network

V Aktech X si zahrál i tehdy třináctiletý Shia LaBeouf. Díl se jmenoval The Goldberg Variation (6. epizoda sedmé řady).

Akta X - Shia LaBeouf | Foto: Fox Network

Minnie Driver si střihla malou roličku divačky na promítání filmu The Lazarus Bowl v epizodě s názvem Hollywood A.D. (19. díl sedmé řady). Zajímavostí je, že v tomto díle si ve fiktivním snímku The Lazarus Bowl agentku Danu Scullyovou zahrála Duchovnyho tehdejší manželka Téa Leoni.

Akta X - Minnie Driver | Foto: Fox Network

Lucy Lawless, slavná princezna bojovnice, se v Aktech X objevila v roce 2001, v deváté řadě seriálu. Zahrála si ve dvoudílné epizodě speciálně vycvičeného vojáka Shannon McMahonovou. Epizody se jmenují Nothing Important Happened Today a Nothing Important Happened Today II (1. a 2. díl deváté série).

Akta X - Lucy Lawless | Foto: Fox Network

Aaron Paul a Jane Lynch si společně zahráli v epizodě jménem Lord of the Flies (5. díl deváté řady). Ujali se v ní rolí matky a syna.

Akta X - Aaron Paul a Jane Lynch | Foto: Fox Network

Burt Reynolds se v Aktech X zhostil role pana Burta v deváté sérii seriálu. Mulder a Scullyová jeho postavu považují za podezřelého v případu sériového vraha. Epizoda se jmenuje Improbable (13. díl deváté řady).

Akta X - Burt Reynolds | Foto: Fox Network
Ankety
Chtěli byste vidět film nahlížející kriticky vládu Alžběty II?
Ano, rozhodně.
Ano, ale až s odstupem času.
Ne, o mrtvých jen dobře.
Ne, Alžběta ani královská rodina mě nezajímají.
Nejnovější články:
Načíst další články