Simpsonovi: Kam se poděl Troy McClure? Měl dostat vlastní film, pak ale jeho dabéra zavraždili

Simpsonovi: Kam se poděl Troy McClure? Měl dostat vlastní film, pak ale jeho dabéra zavraždili 3 obrázky v galerii
Troy McClure | Foto: 20th Century Fox Television
Kdykoli se objevil na scéně, začal větou: "Ahoj, já jsem Troy McClure, možná si mě pamatujete z filmů..." Šlo o jednu z nejpamátnějších a nejoblíbenějších postav prvních deseti sérií seriálu Simpsonovi. K jejímu odchodu bohužel vedla tragédie.

Postavu Troye McClurea daboval Phil Hartman a svým výkonem přímo okouzlil diváky. Jistě, béčkový herec pardující slavné hvězdy byl samo o sobě vděčná postava. Ostatně, kdo by zapomněl na jeho muzikál Planeta opic...

Byl to ale právě Hartmanův projev, díky němuž se Troy stal doslova legendární. Hartman cítil, že by mohl díky této postavě v Hollywoodu skutečně prorazit a začal proto pracovat na myšlence hraného spin-offu, v němž by si Troye zahrál. Scenáristé Simpsonů byli pro (včetně Matta Groeninga), než se ale vůbec stihly na projektu oficiálně rozjet práce, Hartman byl bohužel zavražděn a to vlastní manželkou Brynn Hartman.

Brali se v roce 1987. Phil měl tehdy za sebou již slušnou dávku rolí, ona byla modelkou. Zatímco jemu štěstí přálo a postupně dostával stále lepší nabídky (Saturday Night Live, Rolničky kam se podíváš, Malí válečníci), o Brynn neměl ve světě showbyznysu nikdo zájem. Zpočátku přesto vládla v domácnosti idylka, když se dva roky po svatbě napřed narodil syn Sean (*1989) a o tři roky později se přidala dcera Birgen (*1992). Poté v Brynn začala převládat zlost, že její kariéra nikam nevede. A to byl začátek konce.

Phil Hartman v komedii Rolničky, kam se podíváš | Foto: 1996 20th Century Fox

Phil se sice snažil své ženě dohodit role, ale nedařilo se to - zahrála si jen servírku v komedii Všude dobře, doma nejlíp a vedlejší roli v dvou epizodách sitcomu Takoví normální mimozemšťané. Postupně propadávala drogám a alkoholu a ačkoli se několikrát podrobila léčení, k ničemu to nevedlo.

Hádky nabíraly na intenzitě a Phil začal pomýšlet na to, že odejde. Osudným večerem se stal 27. květen, kdy se Brynn vrátila domů posilněná alkoholem, kokainem a silnými antidepresivy. Vedlo to k další hádce, Hartman pohrozil rozvodem, pokud se situace bude opakovat a šel spát k sobě do ložnice (již nějakou dobu spali odděleně). Krátce před třetí hodinou ranní do místnosti vešla Brynn s revolverem Smith & Wesson v ruce a třikrát zmáčkla spoušť.

Hartman byl okamžitě mrtvý. Brynn následně utekla do domu přítele Rona Douglase a hystericky plačící mu řekla, co provedla. Poté, co se společně vrátili do domu, zavolal zděšený Douhlas policii. Ta po příjezdu odvedla jeho i děti Seana a Birgen z domu. Brynn se mezitím zamkla s Philovým tělem v ložnici, krátce nato si vložila hlaveň pistole do úst a spáchala sebevraždu.

Tvůrci Simpsonů se po Hartmanově smrti rozhodli, že z úcty k zemřelému kolegovi postavu nepřeobsadí a raději ji vyškrtnou. Ze stejného důvodu se z show vytratil i pochybný právník Lionel Hutz, jehož Hartman také daboval.

Ankety
Myslíte, že Woody Allen sexuálně zneužil svou dceru?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist