Mumie: Hrob Dračího císaře - klíčoví herci se nevrátili proto, že nesnášeli scénář

Mumie: Hrob Dračího císaře - klíčoví herci se nevrátili proto, že nesnášeli scénář 6 obrázků v galerii
Mumie: Hrob Dračího císaře | Foto: Universal Pictures
Jedničku z roku 1999 všichni milovali. KONEČNĚ někdo dokázal navázat na styl Indiana Jonese. Dvojka přidala na rodinných hodnotách, což ne každý uvítal, ale zase měla navíc Dwaynea Johnsona a pořád šlo o slušnou zábavu. Třetí díl od začátku všichni vyhlíželi s obavami. Z rovnice vypadl Stephen Sommers, který napsal a režíroval předchozí díly (u trojky zůstal jen jako producent) a jakoby to nestačilo, brzy ho následovaly i hvězdy série.

Alfou a omegou všech problémů byl scénář, který se mnohokrát přepisoval. Arnold Vosloo se měl vrátit jako Imhotep, tentokrát by ovšem hrdinům pomáhal. Vosloo scénář nesnášel a navíc nechtěl pokračovat v sérii bez Sommerse u kormidla, takže odmítl. Ani Oded Fehr (Ardeth Bay) nebyl ze scénáře, který dostal do ruky, extra nadšený. Částečně se na tom paradoxně podepsal sám Vosloo, po jehož odmítnutí došlo k vyškrtnutí jeho postavy a Fehr neviděl smysl v tom, aby byl Ardeth v příběhu, kde již není Imhotep.

Třetí díl tak rázem přišel hned o dvě výrazné tváře předchozích dílů. Tou nejcitelnější ztrátou pro Mumii: Hrob Dračího císaře ale bezpochyby bylo to, že se Rachel Weisz odmítla vrátit jako manželka hlavního hrdiny Evelyn.

Mumie se vrací | Foto: Universal Pictures

Kdo film viděl, ten ví, že v něm asistuje hrdinům již dospělý syn Alex. Scénář předepisoval, že mu bude 21 let a Weisz přišlo, že by hrdinové ještě neměli mít tak starého syna. A protože nebyla celkově s tím, co četla, spokojená, rozhodla se nakonec od série odpojit a na její místo nastoupila Maria Bello.

Slova Weisz o tom, že bude syn příliš starý, tvůrci nechtěně dokrmili nevhodným obsazením. Luke Ford byl jen o 13 let mladší než Fraser a o 14 než Bello. A vzhledem k tomu, že ani neměl nijak mladistvý vzhled, vypadá většinu filmu spíše jako mladší bratr hlavního hrdiny. Samotná Bello se také zasadila o to, že fanoušci snímku dodnes nemohou přijít na jméno. Její Evelyn naprosto nefunguje a herečka si za svůj výkon vysloužila jen kritiku.

Mumie: Hrob Dračího císaře | Foto: Universal Pictures

Hrob Dračího císaře diváci ve známkách strhali a i když si v kinech nevedl úplně zle (tržby byly 403 milionů dolarů), vydělal nejméně z celé trilogie. To vedlo ke zrušení čtvrtého dílu, kde si měl záporáka zahrát Antonio Banderas.

Ankety
Myslíte, že Woody Allen sexuálně zneužil svou dceru?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist