Příběh o tom, jak Arnold Schwarzenegger napálil Sylvestera Stalloneho, aby vzal jednu z nejhorších rolí svojí kariéry

Příběh o tom, jak Arnold Schwarzenegger napálil Sylvestera Stalloneho, aby vzal jednu z nejhorších rolí svojí kariéry 6 obrázků v galerii
Stůj, nebo maminka vystřelí! | Foto: Universal Pictures
Čas od času se najdou herci, kteří mají podobnou fanouškovskou základnu, což vede k rivalitě a přetahování se o role v možných hitech. Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone nejvíce soupeřili počátkem devadesátých let minulého století.

V podstatě to tehdy fungovalo tak, že pokud neměl o nabízený projekt zájem jeden z nich, putovala automaticky nabídka na stůl druhému. Ti dva to samozřejmě dobře věděli a Schwarzenegger se toho rozhodl využít, když mu producenti nabídli hlavní roli v příšerné komedii Stůj, nebo maminka vystřelí.

Možná si tuhle perlu devadesátých let, v níž Sylvestera Stalloneho dovádí k šílenství jeho matka, už nepamatujete. Takže si ji připomeneme trailerem:

A teď už k samotné historce, jak díky Arnoldovi k roli ve filmu přišel. Její pravost mimochodem v nejednom rozhovoru potvrdil i sám Sly, přičemž léta považoval tenhle film za svůj vůbec nejhorší (dokud nenatočil Plán útěku 2).

"Četl jsem scénář. Byl hrozný. Už jsem měl za sebou pár filmů, které šly do háje. Byly strašné. Ale tohle bylo vyloženě příšerné. Bylo to v době, kdy jsme válčili o role, tak jsem si řekl, že vypustím zprávu, že mám extrémní zájem. Věděl jsem, jak to chodí v Hollywoodu. Chtěl bych hodně peněz a oni si řeknou 'Zkusíme to na Slye. Možná ho získáme levněji.' Takže Slyovi řekli 'Schwarzenegger má zájem. Mluví o tom. Jestli mu chceš nějakou roli vzít, tuhle můžeš.' A on to vzal! Totálně na to skočil. O týden později jsem slyšel 'Sly to podepisuje, bude ve filmu hrát' a řekl si 'Jo!', uvedl Arnold.

Nelze jinak, než Arnoldovi gratulovat. Takový kousek se povede málokdy.

Ankety
Myslíte, že Woody Allen sexuálně zneužil svou dceru?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist