Krok za krokem: Stačila jedna aféra a oblíbený představitel Kouďáka, který svého času dokonce nahradil i Van Dammea, měl po kariéře

Krok za krokem: Stačila jedna aféra a oblíbený představitel Kouďáka, který svého času dokonce nahradil i Van Dammea, měl po kariéře 9 obrázků v galerii
Krok za krokem | Foto: Warner Bros.
Kdo v devadesátkách nemiloval lehce natvrdlého, ale jinak extrémně sympatického Codyho v kultovním sitcomu Krok za krokem? Jeho představitel Sasha Mitchell byl pohledný, okouzlující, vtipný, zkrátka měl všechny předpoklady pro to, aby se stal hvězdou první kategorie. Stačilo však jedno obvinění a jeho kariéra v podstatě ze dne na den skončila.

Přestože si ho dnes všichni spojují hlavně s rolí Codyho, herec Sasha Mitchell se poprvé divákům pořádně představil ve slavné seriálové soap opeře Dallas. Již v ní si získal srdce fanynek po celém světě a současně to bylo poprvé, co si zahrál po boku Patricka Duffyho. Když byl následně na poslední chvíli obsazen do Krok za krokem (z toho důvodu se jeho postava objevila až ve čtvrté epizodě první série), myslel si, že mu práci dohodil právě Duffy. Ten však o tom nevěděl a jejich znovu shledání bylo rolí čisté náhody.

V Krok za krokem se z Codyho stala mezinárodní hvězda a neplánovaně si ukradl celou show pro sebe. Protože byl současně kickboxer a držitel černého pásku v karate, převzal po Jean-Claude Van Dammeovi hlavní roli v sérii Kickboxer a natočil v letech 1991 až 1994 (tedy v době, kdy současně hrál v Krok za krokem) hned tři pokračování. Jejich kvalita byla sice mizerná, šlo ale o příslib toho, že by jednou z Mitchella mohla být velká akční hvězda. Jeho záliba v bojových uměních mu však nakonec paradoxně uškodila.

Kickboxer 2 - Cesta zpátky | Foto: Trimark Pictures

Mitchell byl od roku 1990 ženatý a když došlo o sedm let později na rozvod (právě se točila pátá série Krok za krokem), byl herec obviněn u soudu manželkou z toho, že ji napadl. Scenáristé populárního seriálu Codyho odstavili a následně ho na přání televize úplně vypsali (k radosti fanoušků se objevil alespoň jako host v úplně poslední epizodě sedmé série). A tím jeho kariéra de facto skončila. Sám Mitchell se hájil tím, že ženu rozhodně nebil a o mnoho let později promluvil o tom, že byla tehdy jeho manželka závislá na drogách, ohrožovala jejich děti a on musel zasáhnout. Proč by něco takového nezohlednil soud, to je otázka. Všeobecně ale obviněnému vždy přitíží, pokud je expert v bojových uměních a použije takzvaně nepřiměřenou sílu (na tomhle je ostatně postavena zápletka akční klasiky Con Air). Pro Mitchellovu verzi nicméně mluví to, že má dnes všechny děti ve své péči a jeho bývalá je smí vidět jen několikrát ročně a navíc vždy pod dohledem.

Na herectví Mitchell nezanevřel, po aféře už se mu ale nikdy nepovedlo znovu navázat na bývalé úspěchy. Vyjma občasného hostování ve známých seriálech (objevil se například v JAGu nebo Pohotovosti) hraje pouze ve filmech, které skončí v zapomnění. Když zrovna netočí, pracuje na stavbách.

Sasha Mitchell na stavbě | Foto: Instagram Sashy Mitchella

A nadále se aktivně věnuje tréninku a bojovým sportům, díky čemuž se z něj stala pořádná hora svalů. Když vidíme, v jaké je formě, říkáme si, že by si minimálně v rámci akčního žánru nějaký ten pořádný comeback zasloužil.

Sasha Mitchell | Foto: Instagram Sashy Mitchella
Sasha Mitchell (vlevo) dnes | Foto: Instagram Sashy Mitchella
Ankety
Myslíte, že Woody Allen sexuálně zneužil svou dceru?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist