Jak se pozná největší smolař Hollywoodu? Seznamte se s člověkem, který přišel o roli Hana Sola i Indiana Jonese

Jak se pozná největší smolař Hollywoodu? Seznamte se s člověkem, který přišel o roli Hana Sola i Indiana Jonese 4 obrázky v galerii
Tom Selleck jako Jesse Stone | Foto: Sony Pictures Television
Což mimochodem znamená, že asi hodně nenávidí Harrisona Forda, který si na zmíněných postavách doslova postavil hvězdnou kariéru a úspěšně z jejich slávy žije dodnes.

Casting je složitá věc. Je o hledání chemie, správného kouzla a něčeho navíc. Jde o oživení postavy, která do té doby existovala jen na papíře. Legendární role Indiana Jonese je dnes neodmyslitelně spjatá s Harrisonem Fordem. Kdyby šlo ale vše podle původních plánů, Ford by postavu nehrál. Prvním osloveným byl totiž Tom Selleck, který se tehdy těšil ohromné popularitě díky seriálu Magnum. A i v rámci screen testů mu to slušelo...

Selleck o roli hodně stál a byl to paradoxně Magnum, který mu ji odepřel. Smluvně byl totiž seriálu exkluzivně zavázán a televize mu Indyho zatrhla (s tím, že by neměl by pro natáčení obou projektů současně dostatek času).

Selleck byl dle všeho v hledáčku dua Lucas / Spielberg navíc již nějakou dobu, protože podle Roberta Englunda, jehož znají fanoušci hororů hlavně jako zabijáka ze snů Freddyho Kruegera, unikla Selleckovi i role Hana Sola. V tomhle případě si za to ale mohl sám: "Slyšel jsem, že roli Sola odmítl Tom Selleck. Původně chtěli, aby byl Han mnohem starší než Luke. Měl být strýčkem, který se vrátí domů na prázdniny, je trochu protiva a vandrák, pije a kouří, ale zároveň je hrozně cool a jde o někoho, ke komu lze vzhlížet."

Kdyby Selleck roli vzal, nejspíš by to výrazně změnilo dynamiku původní trilogie. Využitím Forda byl Solo něco jako starší brácha, což umožnilo, aby více vynikl Alec Guinness v roli mentora. Se Selleckem na palubě Millennia Falcon by měl Obi-Wan přímou konkurenci v tom, kdo vede Lukea za ruku.

Role Sola mimochodem lákala mnoho herců a to dávno předtím, než se ze Star Wars stal celosvětový fenomén. Řada z nich se poté stala slavnými, například Kurt Russell a Christopher Walken. Níže Russellův screen test.

Že postavy Hana Sola a Indiana Jonese nakonec získal Harrison Ford, za to můžeme být určitě rádi. Přesto je dle mého trochu škoda, že nedostal Selleck šanci stát se filmovou hvězdou první kategorie. Charisma i talent na to rozhodně měl (a má). Na druhou stranu si dokázal udržet v televizi pozici žádaného herce a i dnes, tři desítky let od skončení Magnuma, nemá nouzi o práci (Spravedlnost v krvi, série Jesse Stone). A to taky není vůbec málo.

Spravedlnost v krvi | Foto: CBS
Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články