Marvel: Nejdůležitější moment celé filmové série vymyslel Robert Downey Jr.

Marvel: Nejdůležitější moment celé filmové série vymyslel Robert Downey Jr. 5 obrázků v galerii
Robert Downey Jr. | Foto: Marvel
Robert Downey Jr. je známý tím, že rád improvizuje. Přesto nejspíš nikoho ani ve snu nenapadlo, jak významný se stane "malý vtípek", který předvedl na konci prvního Iron Mana.

Byl to totiž právě Downey, kdo nečekaně přišel během natáčení s větou "Já jsem Iron Man". Postava se podle původních plánů v prvním filmu odhalit neměla, ale Downey neodolal a udělal to tak okouzlujícím způsobem, že si získal i Kevina Feigea. Toho nadchla představa, že se najednou postava přestane skrývat a rozhodl, že improvizace zůstane ve finální verzi filmu.

Pro MCU šlo podle Feiga o zlomový moment: "Ohlas u diváků nás inspiroval k tomu, abychom věřili v to, co děláme, nebáli se jít dál, nebáli se zůstat věrní komiksu a současně posouvali hranice a pro případ potřeby věci měnili."

Downeyho věta tedy pomyslně odstartovala celou vlnu MCU filmů a vše dojemně i v Endgame zakončila (respektive jednu éru marvelovských filmů, další už je v přípravě). Ironií osudu je, že studio Downeyho původně pro jeho problematickou minulost s drogami jako Iron Mana nechtělo a prosadil si ho režisér Jon Favreau (Iron Man, Lví král). Oběma dnes dluží za hodně.

Marvel | Foto: Bonton
Ankety
Jaký "prokletý film" byste chtěli příště?
Kletba z temnot (2012)
Umučení Krista (2004)
3:15 zemřeš (2005)
V zajetí démonů (2013)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist