Účel světí prostředky: Nelogické věkové rozdíly mezi filmovými rodiči a jejich potomky

Účel světí prostředky: Nelogické věkové rozdíly mezi filmovými rodiči a jejich potomky 14 obrázků v galerii
Harrison Ford a Sean Connery | Foto: Paramount Pictures
Pokud jde o film, nemůžeme brát nic vážně, je to zábava a fikce. I když se občas snaží působit věrohodně nebo nám přinášet zajímavé životní příběhy, je na filmovém štábu, jak nám svou podobu "reality" předloží.

Nikoho by proto nemělo překvapit, že je pro režiséra důležitější to, jak herec odvede svůj part a koho si pro něj vybere, než aby řešil, jestli je v odpovídajícím věku s ohledem na postavu nebo vztah k ostatním (třeba vůči svým filmovým rodičům). Ostatně, už to známe ze starých českých filmů pro pamětníky, kdy například gymnazisty z oblíbených komediích Škola základ života nebo Cesta do hlubin študákovy duše hráli herci, kterým bylo přes třicet let.

Účel světí prostředky. Někdy je třeba takové věci neřešit a pustit se do práce s těmi herci, kteří odvedou dobrou práci a těší se i popularitě u diváků, což pak může značně ovlivnit přijetí snímku. Filmových zajímavostí ale není nikdy dost a tak se dnes na některé nelogické věkové rozdíly mezi filmovými rodiči a jejich potomky podíváme.

Angelina Jolie a Colin Farrell

Angelina Jolie hrála matku Colinu Farrellovi ve snímku Alexander Veliký. Ve skutečnosti jí ale bylo 29 let a jemu 28 let, dělí je od sebe jeden jediný rok.

Angelina Jolie a Colin Farrell | Foto: Warner Bros.

Sally Field a Tom Hanks

Sally Field a Tom Hanks si zahráli matku a syna ve snímku Forrest Gump. Ve skutečnosti je mezi nimi desetiletý věkový rozdíl; Sally bylo v době natáčení Forresta 48 let, Tomovi 38 let. Zajímavostí přitom je, že se oba sešli ještě u jednoho společného filmu o šest let dříve, jmenoval se Pointa a Tom se v něm Sally dvořil.

Tom Hanks a Sally Field (Forrest Gump) | Foto: 1994 Paramount Pictures

Meryl Streep a Cher

Mamma Mia: Here We Go Again, pokračování hudební komedie Mamma Mia!, představilo novou postavu - Doninu (Meryl Streep) matku Ruby (Cher). Obě dámy přitom dělí jen 3 roky. Meryl bylo 69 let a Cher 72 let.

Cher v Mamma Mia: Here We Go Again | Foto: Legendary Entertainment

Amy Poehler a Rachel McAdams

Amy Poehler a Rachel McAdams si zahrály matku a dceru ve filmu Protivný sprostý holky, od sebe je přitom dělí jen sedm let. Amy tak bylo v době natáčení 33 let a Rachel 26 let.

Rachel McAdams a Amy Poehler | Foto: Paramount Pictures

Johnny Depp a Rachel Griffiths

Johnny Depp je o pět let starší než jeho filmová matka Rachel Griffiths ve snímku Kokain. V době natáčení jim bylo 38 a 33 let.

Rachel Griffiths | Foto: New Line Cinema

Jeffrey Dean Morgan a Jensen Ackles

Jeffrey Dean Morgan hrál v seriálu Lovci duchů otce svému kolegovi Jensenu Acklesovi, ve skutečnosti je ale dělí pouze 12 let.

Lovci duchů (Jeffrey Dean Morgan a Jensen Ackles) | Foto: Warner Bros. Television

Elizabeth Rodriguez a Dascha Polanco

Elizabeth Rodriguez a Dascha Polanco hrály matku a dceru v seriálu Orange Is The New Black, dělí je ale jen dva roky. V době natáčení jim bylo 33 a 31 let.

Elizabeth Rodriguez a DAscha Polanco | Foto: Netflix

Heath Ledger a Kate Mara

Heath Ledger a Kate Mara si zahráli otce a dceru v dramatu Zkrocená hora, ačkoli jsou od sebe jen čtyři roky. Otci Heathovi tak bylo 25 let, zatímco jeho dceři Kate 21 let.

Kate Mara a Heath Ledger | Foto: Focus Features

Sean Connery a Harrison Ford

Dvanáctiletý rozdíl dělil i otce a syna Jonesovi ve snímku Indiana Jones a poslední křížová výprava. Seanovi Connerymu bylo 58 let, zatímco jeho filmovému synovi Harrisonu Fordovi bylo 46 let.

Sean Connery a Harrison Ford (Indiana Jones a poslední křížová výprava) | Foto: Paramount Pictures

Bryce Dallas Howard a Taron Egerton

Bryce Dallas Howard ztvárnila ve snímku Rocketman matku Taronu Egertonovi, přestože je jen o osm let starší. Bryce bylo 38 let a Taronovi 30 let, když snímek natáčeli.

Bryce Dallas Howard a Taron Egerton v Rocketmanovi | Foto: Marv Film

Winona Ryder a Zachary Quinto

Podobný věkový rozdíl dělí i Winonu Ryder a Zacharyho Quinta, ti jsou od sebe šest let a i oni si zahráli matku a syna, konkrétně ve snímku Star Trek z roku 2009. Bylo jim 38 a 32 let.

Winona Ryder a Zachary Quinto | Foto: Paramount Pictures

Charlayne Woodard a Samuel L. Jackson

Pět let dělilo i matku a syna ve snímku Skleněný. Šlo o dvojici Charlayne Woodard a Samuel L. Jackson. Ovšem starší je tu syn. Samuelovi bylo v době natáčení již 71 let, zatímco jeho filmové matce 66 let.

Charlayne Woodard | Foto: Universal Pictures

Sean Bean a John Noble

Poslední dvojicí v našem výběru jsou Boromir a jeho otec ve filmu Pán prstenů. Sean Bean je jen o 11 let mladší než jeho filmový otec John Noble. V době natáčení jim bylo 44 let a 55 let.

Sean Bean a John Noble | Foto: New Line Cinema
Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články